Reklama

V New Yorku se prodává byt za 169 milionů dolarů

432 Park Avenue je rezidenční mrakodrap v newyorském Midtown Manhattanu.
iStock
Petra Jansová

Byt v 96. patře newyorského rezidenčního komplexu 432 Park Avenue je na prodej. Cena? 169 milionů dolarů. 

Reklama

O byt se šesti ložnicemi a sedmi koupelnami, který má rozlohu 766 metrů čtverečních, se zajímalo několik zájemců ještě před tím, že se oficiálně objevil v nabídce realitní kanceláře. „Nabídky ale nebyly zřejmě dostatečně vysoké, aby prodejce přesvědčily,“ uvedl realitní makléř Ryan Serhant pro server New York Post.

Za tentýž byt zaplatil realitní magnát Fawaz Alhokair v roce 2016 přibližně 88 milionů dolarů. 

Ceny bytů letí vzhůru, všude ve světě, ilustrační foto.

Analýza: Ceny bytů rostou ve většině světa, Česko je ale velký extrém

Kdo si chce aktuálně pořídit vlastní bydlení, musí si značně připlatit. A to v mnoha zemích světa. I když skokový růst cen v Česku patří v tomto případě mezi největší.

Přečíst článek

„Pokusíme se chytnout trend nárůstu prodeje luxusních nemovitostí v New Yorku. Jen za 21 týdnů se tady uskutečnilo více než 30 prodejů nemovitostí v hodnotě vyšší než čtyři miliony dolarů,“ uvedla Donna Olshanová, ředitelka stejnojmenné společnosti analyzující trh luxusních nemovitostí. Tento nárůst je podle ní z části způsoben kvůli zmrazení prodejů vlivem pandemie.

„Jde o prodej na zkoušku,” dodala Olshanová s tím, že necelý metr čtvereční vyjde na než 20 500 dolarů. Pokud by k prodeji došlo, byl by prolomen rekord z roku 2012, kdy se metr čtvereční v bytě na ulici Central Park West prodal za zhruba 13 tisíc dolarů.

Reklama

Rezidenční mrakodrap 432 Park Avenue stojí na newyorském Midtown Manhattanu. Je 425,5 metrů vysoký, a je tak nejvyšší rezidenční budovou na světě. Budovu navrhla architektonická kancelář SLCW Architects a Rafael Viñolym.

Výstavba bytů v České republice

Lukáš Kovanda: Lidé si na bydlení půjčují víc, a přesto jim to nestačí

Lidé si na hypotéce půjčují o milion více než před třemi lety. Přesto leckomu hypotéka nestačí, kvůli prudkému zdražení cen materiálů – třeba dřevostavba je o 50 procent dražší než loni.

Přečíst článek

Dubrovník, Jaderské moře

Češi na Jadranu. Jezdí tam na dovolenou i kupovat nemovitosti

Češi do Chorvatska nejezdí jen na dovolenou, ale i kupovat nemovitosti. Nejlevněji se tam dá pořídit byt za 1,5 milionu korun.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Veřejná doprava v Londýně

Nájemné v Londýně razantně zdražuje. Nemovitosti ale budou podle ekonomů zlevňovat

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme