Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Jak přinést do pouště zeleň? Prohlédněte si český EXPO pavilon

Český pavilon na Expu v Dubaji.
Czech Expo
Petra Jansová
pej

Český pavilon na Expu v Dubaji láká nejenom na české sklářské umění, ale i technologické inovace.

Reklama

Jedním z hlavních témat bude změna klimatu a také boj s rozmary počasí, které v posledních letech sužují celou planetu. Lidstvo i kvůli tomu často řeší nedostatek pitné vody. A právě jednomu z možných řešení se věnuje také český pavilon, který je i podle oficiálních stránek dubajského Expa jednou z hlavních atrakcí výstavy.

Národní expozici České republiky tvoří v Dubaji sedmnáct exponátů. Jejím technologickým i expozičním jádrem je systém S.A.W.E.R., který by se měl stát jedním z největších hitů výstavy. Jedná se o autonomní systém, který samostatně vyrábí vodu ze vzduchu pouze s pomocí solární energie, zavlažuje zahradu vysázenou v dubajském písku a ukazuje, jak stvořit oázu v poušti. Tyto patenty jsou z dílny ČVUT a Akademie věd ČR. Ve stálé expozici českého pavilonu nazvaného The Country for the Future se kromě jiných představí pražská společnost Prusa Research. 

Detailně si exponáty můžete prohlédnout v následující galerii.

Také další exponáty nabízejí řešení globálních problémů, například energetický nedostatek nebo ochranu před přílišným slunečním zářením. EXPO je však také výstavou uměleckých děl, například Jakub Nepraš s plastikou Fenix Energy nebo Adéla Oliva s abstraktní malbou Butterfly Effect.

rodina Lobkowicz
video

Na Hradě startuje obří výstava digitálního umění. Pořádají ji Lobkowiczové

Šlechtický rod Lobkowiczů, který vlastní několik významných nemovitostí a mimořádnou sbírku umění, sází na takzvaná NFT. V sobotu proběhne největší konference o tomto fenoménu u nás.

Přečíst článek

Expo Dubaj
video

V Dubaji startuje odložené EXPO. Česko tam je zemí pro budoucnost

Desítkám milionů návštěvníků se tu představí například úspěšný start-up Prusa Research nebo unikátní technologie S.A.W.E.R. vyrábějící vodu ze vzduchu. Již nyní o něj má zájem celá řada vlád, které svádí boj se suchem.

Přečíst článek

 

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Van Gogh

Proč sis uříznul ucho? Lidé konverzovali na veletrhu VivaTech skrze umělou inteligenci s Van Goghem

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme