Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Bratři Klánové z obchodního domu Máj koupili investiční společnost Tesla

Bratři Klánovi
TESLA investiční společnost / užito se svolením
Veronika Kudrnová
vku

Novými majoritními majiteli Tesla investiční společnosti (TIS) se stali bratři Martin a Václav Klánovi, oznámila sama společnost. Se zkušenostmi z developmentu a realit, které sourozenecké duo nasbíralo při řízení rodinné skupiny Amadeus Real Estate, tak vstoupilo do oblasti finančních trhů, konkrétně nemovitostních fondů.

Reklama

Nákupem stoprocentního podílu ve Wealth Management Services, což je mateřská společnost TIS, vstupují Klánovi nově i do oblasti finančních trhů. Jde o logický krok, stejným směrem se v minulosti vydaly i jiné společnosti podnikající v realitním sektoru, uvedla společnost. 

„Prostřednictvím investiční společnosti a jí spravovaných nemovitostních fondů chceme investorům nabídnout léty prověřené know-how a zkušenosti v oblasti investic do nemovitostí a developmentu. Budeme chtít posílit pozici TIS vytvořením dalších fondů, a to včetně fondů kvalifikovaných investorů, a získat pod správu již existující atraktivní fondy. Počítáme s tím, že portfolio investic rozšíříme i o prémiové projekty skupiny Amadeus Real Estate, jako je například Obchodní dům Máj, kde zanedlouho začne jeho celková rekonstrukce,“ říká Martin Klán. 

V realitní skupině Amádeus Real dochází podle Seznam Zprávy  ke střídání generací. Zakladatele firmy Václava Klána střídají v čele společnosti jeho synové přesně rok poté, co byl Václav Klán pravomocně odsouzený za pokus o podvod vůči státnímu podniku ČPP Transgas. Vlastnická změna v developerovi byla pro Klánovy důležitá také kvůli tomu, že aktuálně podnikli velkou realitní transakci, k níž potřebovali souhlas České národní banky.

Tesla investiční společnost spravuje podle Seznamu Zprávy ve fondu Realita majetek za více než dvě miliardy korun. Mezi nejcennější aktiva patří nemovitosti Léčebných lázní Bohdaneč. Ve fondu jsou též starší kancelářské budovy, obchody nebo centrum pro lidi s Alzheimerovou chorobou ve Svobodě nad Úpou. Celkem fondu svěřilo peníze kolem 13 tisíc investorů. Tesla investiční měla v minulosti problémy s dodržováním zákonných pravidel. V roce 2020 dostala pokutu 300 tisíc korun, a to za celou řadu prohřešků z let 2016 až 2018. Firma v tomto období podle ČNB mimo jiné neměla kontrolní systém zahrnující konkrétní postupy při oceňování majetku fondu.

„Po deseti letech práce nastal čas změnit cíle svého profesního života,” doplnil Martin Folprecht, který stoprocentní podíl ve Wealth Management Services dosud vlastnil.

 

Kurz koruny vůči euru

Dalibor Martínek: Čekáte na silnější korunu? Marně. ECB už nabíjí svůj kanón

Blíží se léto a Češi přemýšlejí, kdy nejlépe nakoupit cizí měny, euro. Posílí ještě koruna k euru, nebo naopak oslabí? Máme nakoupit eura nebo kuny teď, nebo ještě počkat? Těžké otázky.

Přečíst článek

CPI Property Group

Vítkova CPI má za sebou tučný kvartál. Přišla si na devět miliard, i díky Immofinanz

Zisk realitní společnosti CPI českého miliardáře Radovana Vítka vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně o 243 procent na 381 milionů eur (zhruba 9,4 miliardy korun).

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Bojíme se, vzkazují stavební úřady ministerstvu. Kolem digitalizace stavebního zákona panuje nervozita

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme