Reklama

Bitcoin padá pod 33 tisíc dolarů. Přejímá mizernou náladu z burz

Bitcoin, ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Cena bitcoinu dnes klesla pod 33 tisíc dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala přes polovinu hodnoty. Propad akciových trhů se totiž negativně projevuje i na kryptoměnách, které se teď obchodují v souladu s rizikovými aktivy, jako jsou například akcie technologických společností. Uvedla to agentura Reuters.

Reklama

Podle údajů na specializovaném webu CoinDesk bitcoin krátce před 14:00 SELČ vykazoval za posledních 24 hodin pokles o 4,9 procenta na 33 066 dolarů (zhruba 786 tisíc korun). Nejníže během tohoto časového úseku klesl na hodnotě 32 650 dolarů.

Od začátku května už bitcoin odepsal kolem 13 procent. Od listopadového maxima, kdy jeho cena vystoupila těsně k 69 tisícům dolarům, odepisuje kolem 52 procent.

„Myslím, že oblast kryptoměn se stále klasifikuje jako riziková aktiva, a podobně jako jsme to viděli u Nasdaqu, většina kryptoměn propadá,“ řekl Matt Dibb ze singapurské platformy Stack Funds. Ta se zaměřuje na investice do kryptoměn.

Wall Street šlape na plyn ve snaze nenechat si utéct „cool“ kryptoměnový byznys i mladé talenty

Slovutná Wall Street přidává plyn ve své snaze zapojit se do kryptoměnového byznysu, kterým dříve pohrdala, někteří money manažeři dokonce označovali digitální měny za podvod. To je ale minulost. Nyní naopak rozšiřují své týmy a investují do kryptoměnových firem ve snaze nenechat si utéct mladou generaci, pro níž je kryptosvět „cool“, píše agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Americký akciový index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, minulý týden odepsal 1,5 procenta. Od začátku roku už ztrácí kolem 22 procent. Reaguje hlavně na vyhlídky přetrvávající inflace, kvůli níž americká centrální banka (Fed) zvyšuje úrokové sazby, třebaže tempo hospodářského růstu zpomaluje.

Reklama

Bill Gates

Gates: Zvyšování úrokových sazeb inflaci nezbrzdí, zpomalí ekonomiku

Bill Gates se pozastavuje na politikou Fedu. Snaha centrálních bankéřů, a to nejenom v USA, krotit inflaci zvyšováním úrokových sazeb podle něj významně zpomalí ekonomiku.

Přečíst článek

„Sestupný trend bude pravděpodobně pokračovat i v dalších dnech,“ konstatoval šéf kryptoměnové platformy Mudrex Edul Patel. Nevylučuje, že bitcoin klesne pod 30 tisíc dolarů.

Zatímco bitcoin letos odepsal asi 27 procent hodnoty, světové trhy s akciemi a dluhopisy klesly zhruba o deset procent. Zlato od začátku roku naopak asi o 2,5 procenta posílilo.

Warren Buffett

Warren Buffett: Inflace napálí všechny. Trhy se staly hráčským salonkem

Proslulé „Orákulum z Omahy“ na výroční konferenci své investiční společnosti Berkshire Hathaway dal kolegům pár cenných rad. Tou hlavní však bylo, že před inflací se nejspíš neschová nikdo, ať investuje do čehokoli.

Přečíst článek

Bank of America, ilustrační foto

Bank of America: To nejhorší na akciových trzích teprve přijde

Akciové trhy před sebou patrně mají další propad, který by mohl být výraznější než ten dosavadní. Například Bank of America odhaduje, že pokud se bude historie opakovat, pak má před sebou klíčový americký index S&P 500 letos ještě pokles o dalších asi 28 procent. Analytici se přitom opírají o data, která sahají 140 let do historie.

Přečíst článek

>>>>>> Více ke kryptoměnám čtěte zde <<<<<< 

Reklama

Související

Bitcoin, ilustrační foto

Za půl roku na polovině hodnoty. Bitcoin potápí profesionální investoři

Přečíst článek
Inflace, ilustrační foto

Lukáš Kovanda: Česku hrozí nejhorší inflace za 30 třicet let. Zlato ani byty vás před ní neochrání

Přečíst článek
Kybernetický zločin - ilustrační foto

Praní špinavých peněz i financování terorismu. Zločinci rekordně zneužívají kryptoměny

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme