Reklama

Trump se navezl do Bidena: Děláte vše pro to, aby byla třetí světová válka

Bývalý americký prezident Donald Trump
ČTK
 nst
nst

Ukrajinská politika amerického prezidenta Joe Bidena může vést ke třetí světové válce, prohlásil v úterý bývalý americký prezident Donald Trump.

Reklama

„Pokud sledujete a chápete kroky Bidena na Ukrajině, je jasné, že systematicky, byť možná nevědomě, nás tlačí do něčeho, z čeho by brzy mohla být třetí světová válka. Což je šílené,” napsal Trump napsal na své sociální Truth Social. Příspěvek převzala ruská média včetně agentury TASS.

Když Trump v pondělí hovořil se skupinou příznivců na Floridě, prohlásil, že pokud bude znovu zvolen prezidentem, povolá ruského vůdce Vladimira Putina a ukrajinského prezidenta Vladymyra Zelenského ke schůzce o rychlém řešení situace na Ukrajině.

Rusko-ukrajinský kontflikt tento týden, vpředvečer ročního výročí války, vcelku eskaloval. Biden navštívil Ukrajinu a Polsko. Putin měl projev k národu, ve kterém obvinil Západ z vyvolání války na Ukrajině a uvedl také, že se Rusko stáhne z americko-ruské dohody o počtu jaderných hlavic

Putin se stáhl z dohody s USA o počtu jaderných hlavic. Z rozpoutání války viní Západ

Rusko pozastavuje svoji účast v dohodě Nový START, která omezuje počet jaderných hlavic a jejich nosičů, sdělil v úterním projevu k členům parlamentu a dalším představitelům vládnoucí elity ruský prezident Vladimir Putin. Stalo se tak těsně po návštěvě amerického prezidenta Joe Bidena na Ukrajině.

Přečíst článek

Biden strávil v Kyjevě pět hodin. Přislíbil nový balík vojenské pomoci Ukrajině

Americký prezident Joe Biden navštívil Kyjev, v ukrajinské metropoli na předem neohlášené návštěvě strávil přes pět hodin. S ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským jednal o dodávkách zbraní. Biden také oznámil nový balík vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 500 milionů dolarů (přes 11 miliard korun).

Přečíst článek

Reklama

Související

Ukrajinská ekonomika se po roce války hrabe z nejhoršího. Bez pomoci Západu to nezvládne

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme