Reklama

Musk má v kauze Twitter opět nabito. Díky výpovědi bývalého šéfa bezpečnosti sociální sítě

Elon Musk
čtk
 ČTK

Americký miliardář Elon Musk zaslal internetové společnosti Twitter další dopis, ve kterém opět usiluje o zrušení dohody o převzetí firmy za 44 miliard dolarů (více než bilion korun). Své argumenty pro zrušení dohody v něm rozšiřuje o tvrzení bývalého šéfa bezpečnosti Twitteru Peitera Zatka, že podnik upřednostňuje růst počtu uživatelů před omezováním spamu a poskytuje nepravdivé informace o svém kybernetickém zabezpečení.

Reklama

Pokud se tato obvinění potvrdí, pak Twitter porušil některé podmínky dohody o převzetí, tvrdí Musk a jeho právníci v dopise datovaném 29. srpna. Twitter nicméně uvedl, že žádný ze svých smluvních závazků neporušil, a zopakoval, že hodlá prosadit dokončení transakce za sjednanou cenu.

Sociální síť Twitter - ilustrační foto

Lžete, obvinil vedení Twitteru bývalý šéf bezpečnosti firmy

Americká společnost Twitter lhala federálnímu regulátorovi a vlastní správní radě o "krajních a nehorázných nedostatcích" v ochraně proti hackerům i o své chabé snaze bojovat proti spamům. Ve své stížnosti na společnost to uvádí bývalý šéf bezpečnostního oddělení Twitteru Peiter Zatko. Informuje o tom list The Washington Post (WP), který získal kopii Zatkovy stížnosti.

Přečíst článek

První dopis o ukončení dohody zaslali Musk a jeho právníci firmě Twitter 8. července. Zrušení dohody tehdy zdůvodnili tím, že firma neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Twitter následně Muska zažaloval. Obvinil jej z porušení podmínek dohody a požádal soud, aby nařídil dokončení transakce za sjednanou cenu. Podle soudních dokumentů Musk rovněž požádal o zhruba měsíční odklad soudního řízení v této kauze, které má začít v polovině října. 

Musk se na koupi společnosti Twitter dohodl letos v dubnu. Firma označuje Muskovy důvody pro zrušení dohody za pouhé záminky a jeho postup podle ní souvisí spíše s poklesem cen akcií na burze. Podle dohody by měl Musk za každou akcii Twitteru zaplatit 54,20 dolaru. Pondělní obchodování na burze přitom cena akcií Twitteru uzavřela na zhruba 40 dolarech.

Musk je šéfem automobilky Tesla a nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 251 miliard dolarů (přes šest bilionů korun).

Reklama

Elon Musk

Musk na Twitteru zavtipkoval o koupi Manchester United. Akcie klubu reagovaly růstem

Nejbohatší muž planety Elon Musk na sociální síti Twitter vtipkoval o koupi anglického fotbalového klubu Manchester United. Vtip se neobešel bez reakcí fanoušků, kteří by koupi uvítali, uvedla agentura Reuters. Akcie klubu v premarketu přidávaly i čtyři procenta, zisky ale postupně odepsaly.

Přečíst článek

Elon Musk

Musk rozjel plán B pro případ soudní prohry. Prodal akcie Tesly za sedm miliard dolarů

Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal v minulých dnech akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC). Musk uvedl, že akcie prodal pro případ, že by prohrál soudní spor se společností Twitter a nakonec ji musel převzít.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme