Reklama

Musk na Twitteru zavtipkoval o koupi Manchester United. Akcie klubu reagovaly růstem

Elon Musk
ČTK
Štěpán Kult

Nejbohatší muž planety Elon Musk na sociální síti Twitter vtipkoval o koupi anglického fotbalového klubu Manchester United. Vtip se neobešel bez reakcí fanoušků, kteří by koupi uvítali, uvedla agentura Reuters. Akcie klubu v premarketu přidávaly i čtyři procenta, zisky ale postupně odepsaly.

Reklama

Fotbalový klub Manchester United má problémy od roku 2013, kdy odešel do důchodu manažer Alex Ferguson. „Rudí ďáblové“ mají za sebou sérii debaklů v největší ligové soutěži  Premier League. Současní majitelé klubu, rodina Glazerů, proto čelí vlnám kritiky ze strany fanoušků, kteří vyzývají k jeho záchraně klubu, za který hraje i portugalská legenda Cristiano Ronaldo. Mančaft se poprvé za posledních 20 let dostal na dno tabulky.

„Kupuji Manchester United, nemáte zač,” utweetl si ve vtipu Elon Musk. 

Některé fanoušky tím potěšil. S reakcí přispěchal i bývalý křídelní útočník Liverpoolu Ryan Babel, který reagoval, že musí rychle nakoupit akcie Manchesteru.

Později byl Musk dotázaný, jestli koupi myslí vážně. Nakonec přiznal, že šlo pouze o vtip a žádný fotbalový klub kupovat nehodlá. Není to poprvé, kdy Musk na sociální síti napsal o koupi velké společnosti. Dříve na Twitteru uvedl, že koupí Coca-colu a vrátí do ní kokain. 

Magazín Forbes ohodnotil začátkem roku fotbalový klub Menchester United na 4,6 miliardy dolarů. Musk, který má na Twitteru přes 103 milionů uživatelů plánoval koupit i tuto sociální síť za 44 miliard dolarů (bilion korun). Později ale z dohody vycouval a nyní je s Twitterem v soudním sporu

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme