Reklama

Musk hrozí zrušením smlouvy o převzetí Twitteru kvůli kauze s falešnými účty

Elon Musk
čtk
Veronika Kudrnová
vku

Elon Musk se pouští do právní bitvy se zástupci Twitteru. Společnost obvinil, že mu zatvrzele odmítá poskytnout informace a data o falešných účtech na sociální síti. Nejbohatší člověk planety si proto vyhrazuje právo nedokončit avizovanou akvizici Twitteru, píše server CNBC.

Reklama

Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk varoval, že by mohl odstoupit od smlouvy o převzetí internetové společnosti Twitter, za kterou nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun). Jeho právní zástupce uvedl, že Twitter odmítá žádosti o poskytnutí údajů ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Dodal, že tento postup je porušením podmínek dohody a že Musk si vyhrazuje právo dohodu zrušit, píše server CNBC.

Akcie Twitteru na tyto informace reagovaly více než pětiprocentním poklesem.

Elon Musk

Musk má „super špatný pocit“ z budoucnosti. Tesla propustí až desetinu lidí

Elon Musk už neskrývá obavy z budoucího vývoje americké ekonomiky. Po sérii výhružných e-mailů zaměstnancům Tesly z tohoto týdne, aby přestali předstírat práci z domova a vrátili se do kanceláří, přichází další zpráva s přiznáním vizionáře, že má „super špatný pocit“ z budoucnosti. Vyhlásil náborový stop stav a připustil, že se Tesla bude muset rozloučit s až desetinou zaměstnanců, píše Reuters.

Přečíst článek

Musk už minulý měsíc uvedl, že dohoda o převzetí Twitteru je dočasně pozastavena a že čeká na údaje ohledně podílu falešných a spamových účtů. Někteří analytici tento krok podle CNBC interpretovali jako taktiku vyjednávání o nižší ceně.

V pondělním dopise Muskův právník Mike Ringler napsal, že dohoda o fúzi vyžaduje, aby Twitter poskytl údaje, které Musk požadoval, a popřel údajné tvrzení společnosti, že je povinna poskytovat pouze veřejné informace.

Reklama

Elon Musk

Hra na Twitter nebere konce. Musk ho chce za nižší cenu. Tvrdí, že 20 procent jeho uživatelů je falešných

Miliardář Elon Musk prohlásil, že nevylučuje životaschopnou dohodu o převzetí Twitteru za nižší cenu. Nechal se slyšet, že falešní uživatelé tvoří nejméně 20 procent všech účtů na stejnojmenné sociální síti, napsala agentura Bloomberg.

Přečíst článek

„Naopak, pan Musk je oprávněn jít nad jejich rámec,“ píše se v dopise. Twitter je podle Ringlera povinen Muskovi poskytnout takové informace a data, které by napomohly k hladkému uskutečnění transakce. 

„V tuto chvíli se pan Musk domnívá, že Twitter jednoznačně odmítá splnit své závazky vyplývající z dohody o fúzi, což vyvolává další podezření, že společnost zadržuje požadovaná data kvůli obavám, co by jejich analýza Muskem mohla odhalit,“ píše právník v dopise.

Podle dopisu by Musk souhlasil s tím, že zajistí, aby každý, kdo bude zkoumat data, byl vázán dohodou o mlčenlivosti a nepoužil by žádné „konkurenčně citlivé informace“, pokud nebude dohoda uzavřena.

Elon Musk

Musk: Propouštět lidi nebudu, ale najmu víc jen těch placených od hodiny

Šéf automobilky Tesla otočil, nakonec v e-mailu avizované propouštění nechystá. Počet zaměstnanců Tesly má naopak v příštích 12 měsících vzrůst, uvedl Musk na Twitteru.

Přečíst článek

Musk se na převzetí společnosti Twitter dohodl v dubnu. Slíbil, že podnik ozdraví, zvýší počet uživatelů a umožní větší svobodu slova. Za jednu ze svých priorit označil vymýcení automatického rozšiřování spamů.

Musk je nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku zhruba 211 miliard dolarů (téměř pět bilionů korun).

Elon Musk

Pokud se nevrátíte do kanceláří, jděte práci předstírat jinam, vzkázal Musk zaměstnancům Tesly

Šéfovi Tesly Elonu Muskovi došla trpělivost se zaměstnanci pracujícími na dálku. V emailu je vyzval, ať se okamžitě vrátí do kanceláří, nebo bude předpokládat, že na své funkce rezignovali. Na emaily upozornil server CNBC. „Předstírat práci můžete někde jinde,“ napsal posléze Musk na Twitteru.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme