Reklama

právo - informace o tématu

Elon Musk

Musk hrozí zrušením smlouvy o převzetí Twitteru kvůli kauze s falešnými účty

Elon Musk se pouští do právní bitvy se zástupci Twitteru. Společnost obvinil, že mu zatvrzele odmítá poskytnout informace a data o falešných účtech na sociální síti. Nejbohatší člověk planety si proto vyhrazuje právo nedokončit avizovanou akvizici Twitteru, píše server CNBC.

Přečíst článek
video

Daří se Evropě v boji s fake news? Sledujete debatu odborníků na evropské právo a bezpečnost

Přečíst článek

Vojtěch Sucharda: Pro firmu je zahraniční expanze jako první večeře u rodičů přítelkyně. Neznáte pravidla a nevíte, na koho narazíte

Přečíst článek
Jaroslav Havel

Advokacie přináší velkou míru svobody, říká právník miliardářů Havel

Svoji kancelář založil Jaroslav Havel před dvaceti lety, vybudoval z ní největší právní firmu ve střední Evropě. Zastupuje největší klienty v Česku a na Slovensku, velké korporace, miliardáře, veřejný sektor. Podílí se na tvorbě legislativy. Jak sám říká, baví ho složité koncepty, které umí řešit. Jak se staví kancelář s cílem být nejúspěšnější?

Přečíst článek
Jaroslav Havel, řídící partner advokátní kanceláře Havel & Partnerts

Soutěž Právnická firma roku ovládli Havel & Partners

Pět vítězství včetně dvou v hlavních kategoriích v letošním čtrnáctém ročníku soutěže Právnická firma roku získala advokátní kancelář Havel & Partners. Tři ceny si vydobyl Rowan Legal, po dvou pak PRK Partners a Dentons Europe. Výsledky vyhlásila pořadatelská společnost epravo.cz 1. listopadu na slavnostním večeru v pražském Paláci Žofín.

Přečíst článek
Google zaplatí ve Francii obří pokutu. Na poli on-line reklamy uplatňoval monopolní praktiky.

Google musí ve Francii zaplatit obří pokutu za trvající neshody s vydavateli

Americký Google dostal ve Francii další miliardovou pokutu. Za trvající neshody s vydavateli zpravodajství ji firmě vyměřil tamní antimonopolní úřad.

Přečíst článek
Muž ve stínu, ilustrační foto

Kellnerův stín. Právní stratég Tomáš Brzobohatý byl u všech transakcí PPF

Po smrti Petra Kellnera usedl mezi čtyři hlavní šéfy skupiny PPF, ačkoli do té doby o něm věděl málokdo. Kdo je Tomáš Brzobohatý, právník, dealmaker a největší introvert PPF?

Přečíst článek
Igor Stříž

Novým šéfem žalobců se stal Igor Stříž

Jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem vláda schválila.

Přečíst článek
Reklama

News box

Valná hromada energetické společnosti ČEZ dnes bude schvalovat dividendu z loňského zisku. Ministerstvo financí podalo protinávrh ve výši 48 korun za akcii před zdaněním. Resort zároveň navrhuje posunout výplatní termín o tři měsíce na 1. listopadu. Představenstvo společnosti navrhuje dividendu 44 korun, podle odborníků si ale ministerstvo prosadí svůj návrh, jelikož je držitelem téměř 70 procent akcií firmy.
Kladno a okolí bývalo několik staletí úzce spjato s těžbou uhlí. Postupně zde vzniklo 33 dolů. Mezi nimi byl důl Schoeller, známý jako Šelerka. Tento důl, který se začal hloubit koncem 19. století, se zapsal do historie jako poslední místo, kde se v regionu dobývalo černé uhlí. Těžba zde - a tím i v celé oblasti - byla ukončena před 20 lety, 29. června 2002.
Pražský magistrát nechá prověřit prodej pozemků v Lysolajích v roce 2017, který inicioval obviněný a dnes již bývalý primátorův náměstek a starosta Lysolají Petr Hlubuček (dříve STAN). Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Pozemky podle vyjádření zastupitelů mohly být prodány pod cenou.
Dolní komora britského parlamentu posunula do další fáze legislativního procesu návrh zákona, kterým chce vláda jednostranně přetvořit část dohody o brexitu týkající se uspořádání v Severním Irsku. Opatření, které Evropská unie považuje za protiprávní, podpořilo ve druhém čtení 295 poslanců, zatímco proti jich hlasovalo 221.
Divize německé strojírenské společnosti Siemens koupí za 1,58 miliard USD (36,9 miliardy korun) americkou technologickou společnost Brightly Software od soukromého vlastníka Clearlake Capital. Akvizice má rozšířit softwarové aktivity Siemensu a pomoci mu růst rychleji než konkurence.
Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden poklesem. Hlavní podíl na na tom měly velké růstové tituly citlivé na vývoj úrokových sazeb, jako Amazon.com, Microsoft a Alphabet.
Reklama
Reklama
Doporučujeme