Reklama

Všechno špatně. Bývalý generální ředitel Twitteru Dorsey otevřeně kritizoval Muska

Bývalý generální ředitel Twitteru Jack Dorsey (na snímku) otevřeně kritizoval Elona Muska, který společnost převzal loni na podzim.
Ryan Lash / Creative Commons / CC BY-NC-ND 2.0
Ondřej Bílek
obi

Bývalý generální ředitel Twitteru Jack Dorsey otevřeně kritizoval Elona Muska, který společnost převzal loni na podzim. Dorsey se do Muska opřel na nové sociální síti Bluesky, která se prezentuje jako alternativa k Twitteru, píše CNBC.

Reklama

Musk za Twitter zaplatil na podzim 44 miliard dolarů (937 miliard korun) a od té doby ovšem následovala celá řada kontroverzních kroků a výroků. Twitter opouštěli inzerenti a jeho hodnota se propadla o polovinu.

Dorsey původně považoval převzetí Twitteru Muskem za jediné možné řešení, nicméně teď situaci vidí jinak. Když se ho uživatelé Bluesky zeptali, zda věří, že Musk je tím správným šéfem pro Twitter, Dorsey stroze odpověděl: „Ne.”

Elon Musk

Muskovo působení v Twitteru seřízlo hodnotu firmy o polovic

Elon Musk převzal Twitter loni na podzim, když za sociální síť po soudních tahanicích nakonec zaplatil 44 miliard dolarů a stáhl veškeré akcie z burzy. Od té chvíle se však hodnota Twitteru prudce propadá.

Přečíst článek

Pod Muskem, který je zároveň generálním ředitelem Tesly a SpaceX, prochází Twitter bouřlivým obdobím. Prudké snižování počtu zaměstnanců, změny zásad a funkcí otřásly mimo jiné důvěrou inzerentů, politiků a celebrit. „Všechno jde špatným směrem," uvedl Dorsey.

Dorsey, který je stále akcionářem Twitteru, loni obchod prosazoval. V pátek ale napsal, že Musk měl nakonec od akvizice upustit. O což se chvíli i pokoušel, ale kvůli pokutě ve výši jedné miliardy dolarů, jinak známé jako „poplatek za rozchod“, se nakonec obchod uskutečnil.

„Myslím, že měl odejít a zaplatit tu miliardu dolarů,” uvedl nyní Dorsey.

Twitter zrušil ověřovací modrou ikonu papežovi, kancléři Scholzovi nebo Beyoncé

Twitter zrušil ověřovací modrou ikonu papežovi, kancléři Scholzovi nebo Beyoncé

Americká internetová společnost Twitter ve čtvrtek začala v souladu s předchozími sliby rušit modré ověřovací ikony tisíců uživatelů této sociální sítě. Nově o ni přišel například účet papeže Františka, německého kancléře Olafa Scholze nebo zpěváků Justina Biebera a Beyoncé, napsal dnes server BBC News a stanice BFM TV.

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?

Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?

Během jediného dne se bohatství Elona Muska propadlo o 13 miliard dolarů, tedy ještě o víc, než dokázal prošutrovat ministr financí Zbyněk Stanjura za první kvartál letošního roku. Ve čtvrtek 20. dubna tak Musk zjistil, že když se nedaří, tak se prostě nedaří.

Přečíst článek

Reklama

Související

Jack Dorsey, šéf Twitteru

Muskovi se dostalo nejvyššího požehnání. Akvizici Twitteru podpořil jeho zakladatel Dorsey

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme