Reklama

Pokud se nevrátíte do kanceláří, jděte práci předstírat jinam, vzkázal Musk zaměstnancům Tesly

Elon Musk
čtk
Veronika Kudrnová
vku

Šéfovi Tesly Elonu Muskovi došla trpělivost se zaměstnanci pracujícími na dálku. V emailu je vyzval, ať se okamžitě vrátí do kanceláří, nebo bude předpokládat, že na své funkce rezignovali. Na emaily upozornil server CNBC. „Předstírat práci můžete někde jinde,“ napsal posléze Musk na Twitteru.

Reklama

Elon Musk vyzval zaměstnance Tesly, aby se vrátili do svých kanceláří. Alespoň na 40 hodin týdně, jinak musí společnost opustit. 

„Každý, kdo chce pracovat na dálku, musí být v kanceláři minimálně (a myslím *minimálně*) 40 hodin týdně, v opačném případě musí odejít z Tesly,” stojí v e-mailu, z nějž cituje server CNBC. „Je to méně, než požadujeme od dělníků v továrnách,” píše se dále. 

Výjimky z nařízení musí schválit přímo Musk. 

Elon Musk

Investoři Twitteru žalují Muska za manipulaci s trhem, která mu ušetřila 156 milionů dolarů

Investoři Twitteru zažalovali miliardáře Elona Muska za to, že se zpožděním informoval o zvýšení svého podílu ve společnosti, píše agentura Reuters. Šéf Tesly, jenž za Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion korun), ani jeho právní zástupce na žádosti o komentář bezprostředně nereagovali. Společnost Twitter se odmítla vyjádřit.

Přečíst článek

„Samozřejmě existují společnosti, které to (fyzickou přítomnost zaměstanců na pracovišti - pozn. red.) nevyžadují, ale kdy naposledy dodaly skvělý nový produkt? Už je to nějaký čas,“ napsal Musk v následujícím e-mailu. Sám sebe dal managementu za příklad. „Kdybych v továrně nežil, Tesla by dávno zkrachovala,” dodal. 

Reklama

Musk potvrdil platnost uniklých e-mailů na Twitteru, kde reagoval ve smyslu, že nepřítomní zaměstnanci by měli práci předstírat někde jinde.

Musk je známý tím, že má velmi vysoká pracovní očekávání, která korespondují s jeho extrémně ambiciózními výrobními cíly. Když například v dubnu 2020 v Kalifornii rostl počet případů nákazy covid-19, nazval Musk protiepidemická omezení za „fašistická“ a navzdory zdravotnickým nařízením odmítl kalifornský závod zavřít. 

Herbert Diess, šéf VW

Do tří let předběhneme Teslu, prohlásil v Davosu šéf Volkswagenu Diess

Generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess věří, že největší evropský výrobce automobilů může předběhnout Teslu a stát se do roku 2025 největším světovým prodejcem elektromobilů. Prohlásil to na Světovém ekonomickém fóru v Davosu v rozhovoru pro CNBC.

Přečíst článek

Reklama

Související

Mladý Elon Musk

Jak se stát milionářkou snadno a rychle. Muskova expřítelkyně prodala společné fotky

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme