Reklama

Musk: Propouštět lidi nebudu, ale najmu víc jen těch placených od hodiny

Elon Musk
ČTK
Veronika Kudrnová
vku

Šéf automobilky Tesla otočil, nakonec v e-mailu avizované propouštění nechystá. Počet zaměstnanců Tesly má naopak v příštích 12 měsících vzrůst, uvedl Musk na Twitteru.

Reklama

Celkový počet zaměstnanců Tesly se během příštích 12 měsíců zvýší. V sobotu to na Twitteru uvedl šéf podniku Elon Musk. Ještě ve čtvrtečním interním e-mailu adresovaným managementu, který unikl na sociální sítě, přitom psal, že je zapotřebí počet zaměstnanců snížit. Až o deset procent, znělo poměrně suverénní sdělení.

Propouštět se sice Tesla v globálu nechystá, ale zmínění nábor bude vesměs tažen zaměstnanci s hodinovou mzdou. Důvod? Obava z budoucnosti. Musk totiž v témže e-mailu manažerům napsal, že má „mimořádně špatný pocit” z vývoje ekonomiky. V pátečním e-mailu zaměstnancům pak uvedl, že Tesla sníží o deset procent počet zaměstnanců s pevnou mzdou, ale zvýší počet pracovníků ve výrobě placených od hodiny.

Akcie společnosti Tesla v pátek v reakci na Muskovy e-maily oslabily o více než devět procent.

V sobotním twitterovém příspěvku Musk své vyjádření pozměnil, když uvedl, že v příštích 12 měsících se celkový počet pracovníků zvýší, zatímco počet zaměstnanců s pevnou mzdou by měl zůstat bez výraznějších změn.

Podle zprávy pro americké regulátory Tesla na konci loňského roku společně se svými dceřinými společnostmi zaměstnávala téměř 100 tisíc lidí, připomíná agentura Reuters.

Elon Musk

Pokud se nevrátíte do kanceláří, jděte práci předstírat jinam, vzkázal Musk zaměstnancům Tesly

Šéfovi Tesly Elonu Muskovi došla trpělivost se zaměstnanci pracujícími na dálku. V emailu je vyzval, ať se okamžitě vrátí do kanceláří, nebo bude předpokládat, že na své funkce rezignovali. Na emaily upozornil server CNBC. „Předstírat práci můžete někde jinde,“ napsal posléze Musk na Twitteru.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme