Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Firmu vám zabijí tři věci, říká Warren Buffett

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z rady Nadace Gatesových.
ČTK
Tereza Zavadilová

Jsou tři věci škodlivé pro firmu jako rakovina, radí investorská legenda.

Reklama

Americký miliardářský veterán, přezdívaný vizionář z Omahy, rozdal na charitu neuvěřitelných 33 miliard dolarů. Příjemcem této velkorysé pomoci je nadace rozvádějících se manželů Gatesových Bill & Melinda Gates Foundation.  Devadesátiletý Buffett teď v červnu ze správcovské role v nadaci odstoupil. 

Novým šéfem nadace je od loňska Mark Suzman. „Warren Buffett mi řekl, že to nejdůležitější je, abych chránil firmu od rizika takzvaných ABC, které vedou k úpadku firmy,” napsal podle Business Insideru Suzman zaměstnancům nadace. Oněmi ABC jsou arogance, byrokracie a sebeuspokojení (v angličtině complacency). To podle Buffetta rakovina, která dokáže rozežrat sebeúspěšnější velkou korporaci. 

Sám miliardář se tomuto riziku ve svém impériu vyhýbal - podoba jeho Berkshire Hathaway je síť nezávislých firem než pevná korporátní struktura.

Buffett opouští výkonné role ve všech svých firmách, nejen v Gatesově nadaci. „Moje cíle jsou ve stoprocentní shodě s jejich, takže moje fyzická účast už není k jejich dosažení nutná,” uvedl Buffett. 

Buffett se rozhodl rozdat 99 procent svého majetku na dobročinné účely. Aktuálně je v polovině tohoto plánu. 

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

  •  
Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme