Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zažijte noc ve vile od Gaudího. Za jedno euro včetně večeře a snídaně

Casa Vicens
Airbnb
Viliam Buchert

Večeře od michelinského kuchaře, snídaně a hlavně možnost přespat ve výjimečné stavbě od architekta Gaudího. To vše za pouhé euro.

Reklama

Exkluzivní nabídka pro dvě osoby na jedinou noc, která se už nebude podle všeho opakovat. Tak zní zpráva společnosti Airbnb, že 12. července se lze přihlásit do výběru na pobyt ve slavné vile Casa Vicens v Barceloně, která je prvním domem, který navrhl legendární architekt Antoni Gaudí.

Zajímavá je i cena, za kterou můžete v Casa Vicens přespat, užít si speciální prohlídku a luxusní večeři. Bude to stát pouhé jedno euro. Budova je totiž od roku 2017 muzeem a akce má sloužit jako propagace pozoruhodného místa, které muselo být kvůli koronavirovým restrikcím dlouho uzavřené.

Luxusní večeři v michelinském stylu výhercům připraví známá barcelonská Hofmann School of Hostelry. K snídani jsou pak kromě jiného slibovány „nejlepší“ croissanty, jaké prý ve městě můžete dostat. Snídaně proběhne na zahradě.

Automuzeum Svět Škodovek v Mrači
video

Pavel Zima ze Seznamu otevřel muzeum Škodovek

Svět Škodovek v Mrači nabízí kolem stovky krásných vozů z Mladé Boleslavi.

Přečíst článek

Reklama

Co je Casa Vicens?

Casa Vicens je budova v secesním stylu, kterou Antonio Gaudí navrhl jako letní sídlo pro továrníka Manuela Vicense. Byla postavena v letech 1883-1889, byla to první významná Gaudího práce a od roku 2005 byla zapsána na listinu světového dědictví UNESCO. Nachází se na adrese Carrer de les Carolines číslo 20-26 ve čtvrti Gràcia.

V minulosti se do budovy nedalo dostat, protože až do roku 2014 byla v soukromém vlastnictví. Majitelé jí pak prodali (hovoří se o astronomické ceně, která podle spekulací dosáhla kolem 25 milionů euro) a po nákladné rekonstrukci zde bylo v listopadu 2017 otevřeno muzeum. Až do vypuknutí koronaviru to byl oblíbený cíl desítek tisíc turistů.
 

Banksyho obraz Flying Copper ve výloze Galerie Kodl

Galerie Kodl prodává Banksyho. Za miliony

Ceny ověřených printů startují na 300 tisících a jdou do milionů. Některé z nich už mají nového majitele.

Přečíst článek

Leonardo da Vinci, hlava medvěda
video

Da Vinciho kresba medvědí hlavy se prodala za čtvrt miliardy korun

Kresba medvědí hlavy na papíře 7x7 centimetrů se prodala za více než čtvrt miliardy korun. Stala se tak suverénně nejdražším předmětem v dražbě britské aukční síně Christie's.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Rozhlednu ve Velké Deštné navrhli architekti.in.

Česko je rozhlednová velmoc. Tohle jsou ty nejkrásnější, z jedné vidět je i Malá Fatra

Přečíst článek
Jak se proměnil panelákový byt pod taktovkou architektů?

Sláva panelákům. Stačí pár promyšlených zásahů a byt konkuruje novostavbám

Přečíst článek
V Neratovicích vyroste kostel se zelenou střechou.

Na místě bývalé skládky v Neratovicích vyroste betonový kostel i fara se zelenou střechou

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme