Reklama

Pavel Zima ze Seznamu otevřel muzeum Škodovek

Stanislav Šulc

Svět Škodovek v Mrači nabízí kolem stovky krásných vozů z Mladé Boleslavi.

„‚Vykašli se na návratnost a likviditu,’ řekl jsem kdysi Pavlu Zimovi, když se mne zeptal, jak má investovat. ‚Investuj do toho, co tě baví a co ti přináší radost,’ Pavel teď otevřel muzeum Škodovek.” Tak pozval do nového muzea plného legendárních vozů mladoboleslavské značky majitel Seznam.cz Ivo Lukačovič.

Jak to celé začalo? „Na přelomu milénia jsme si koupili prvního veterána. Pak se nám stala taková nehoda... postupem let se z jednoho stala sbírka okolo sta aut. Skladovali jsme je různě po halách a garážích a v sezóně jsme vyrazili s pár z nich na srazy. Přišlo nám ale líto, že většina je jich jen tak schovaná. Proto vznikl nápad vybudovat místo, kde by dělaly radost nejen nám. V roce 2018 jsme objevili starý areál, který odpovídal našim představám a v roce 2019 jsme se již pustili do práce a začali budovat,” popisují tvůrci muzea, kteří na jeho otevření hledali podporu také na crowdfundingovém serveru HitHit.

Vetránům lesk sluší

A povedlo se. Pavel Zima, jeden z ředitelů Seznamu, otevřel Svět Škodovek v Mrači pro veřejnost právě 10. července a návštěvníci si zde budou moci prohlédnout kolem stovky krásně nablýskaných vozů mladoboleslavské značky. Hlavním lákadlem pak je největší ucelená sbírka sportovních škodovek na světě.

Automuzeum Svět Škodovek v Mrači má sezónní otevírací dobu. Po dobu července a srpna je muzeum otevřeno od úterý do neděle od 10 do 17 hodin, v dubnu, květnu, červnu, září a říjnu je potom otevřeno o víkendech a státních svátcích.

Reklama
Doporučujeme