Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Za stylovým brunchem s DJem do hotelu Andaz

sakura v rámci brunche v hotelu Andaz
Zdeněk Pečený, Newstream
Zdeněk Pečený

Hotel Andaz teprve minulý měsíc představil nový koncept svého brunche. Newstream.cz se hned vydal ho otestovat.

Reklama

Cukrovarnický palác

V bývalém Cukrovarnickém paláci na hosty dýchá historie na každém rohu. V dobové budově sídlíci pětihvězdičkový hotel Andaz Prague patří k tomu nejlepšímu, co může Praha mezi hotely nabídnout. Hotel byl navržený madridským designérským studiem Brime Robbins. Důvodem využití zahraničního studia bylo podle hotelu to, aby přineslo nový a vnější pohled na českou historii. A to se podle všeho povedlo perfektně. Celým hotelem se vinou odkazy na Jiráskovy České báje o pověsti.

Ubytovat se dá i v apartmá, kde kdysi bydlela herečka Adina Mandlová a kde zůstaly zachovány původní prvky. Jen tajné únikové dveře pro milence byly zazděny. Dnes jsme tu ale kvůli jídlu.

K jídlu

Zdejší brunch se podává každou neděli mezi půl 12. a 15. hodinou. Zároveň je zajímavým mixem bufetu a servírovaných pokrmů. Z á-la carte menu se objednávají dva pokrmy. Na výběr jsou kategorie snídaňová vejce a hlavní chody, ale hosté si klidně mohou objednat dva telecí řízky. Dezerty se pak vybírají z nádherného bufetového koutku s usměvavou obsluhou.

Na začátek zkouším turecká vejce, která překvapují. Čekal jsem něco jako je středomořská shakshouka, nějakou rajčatovou omáčku. To se ale nekoná.

Z hlavních chodů zkouším řízek, líčka i hot dog. Ničemu nelze nic vytknout a porce jsou slušné. Telecí řízek má trochu netradiční šmrnc s bylinkovým salátem a paprikovou majonézou. Líčka zase ozvláštňuje čočka a nakládaný tuřín. Hot dog s hovězím jazykem místo tradičního párku je také chuťovým zážitkem.

Na dezertovém bufetu čekali například vafle, francouzské toasty, plněné croissanty, (nejen) pro děti se vyráběla cukrová vata. Dezert vyrobený z čokolády a cukrové vaty pak vypadá jako rozkvetlá sakura a připomíná více umělecké dílo než jídlo.

K pití

Všechno to jídlo je potřeba něčím zapít. V ceně brunche - za 990 korun - je i neomezená konzumace nealkoholických nápojů. Za alkohol se platí zvlášť. Během brunche nelze vybírat z klasického koktejlového menu. Na výběr je prosecco či Mimosa – i jako balíček s neomezenou konzumací za 690 korun. Z koktejlů jsou na výběr jen dva. Willy Tonka, což je varianta na Espresso Martini a Clari Mary, což je hodně vzdálený příbuzný Bloody Mary. Vyzkoušel jsem oba a jako fandovi Espressa Martini jsem si užil Willyho Tonku, s Clari Mary to bylo horší, ale obecně Bloddy Mary neholduji, tak to bylo asi proto.

Uvolněnou atmosféru typickou pro hotely Andaz při brunchi umocňuje DJ s ideálním hudebním doprovodem. Hudba je nevtíravá, hlasitá tak akorát a ideálně doprovází příjemně strávené nedělní odpoledne.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Bagel s lososem a chléb se sušenou šunkou

Brunch v hotelu The Mozart. Skvělé jídlo a prostředí pro ty, kteří hledají klid

Přečíst článek
Bufet v hotelu Hilton Old Town

Pražské hotely lákají na Velikonoce. Kromě skvělého jídla mají i program pro děti

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme