Reklama

V Čeladné přibyla nová stavba, její střecha kopíruje reliéf Beskyd

Tea House v Čeladné vznikl podle návrhů architektů z mezinárodního studia CMS.
BoysPlayNice
Petra Jansová

Čeladná na Beskydsku se v posledních letech rozrostla o řadu nových staveb. Naposledy o apartmánový Tee House od mezinárodního studia CMC Architects.

Reklama

Architekti se snažili využít na fasádu co nejméně barev a také materiálu. Tmavou obálku doplňují pouze dřevěné detaily ze sibiřského modřínu nebo pohledový beton. Hlavní objekt definuje tvar střechy, který vychází z reliéfu beskydské krajiny. 

Nové objekty doplňují tamní golfový a jezdecký areál, plní ubytovací a wellness funkci. Stojí na místě někdejších čistě utilitárních staveb, respektují původní členění místa. Hotel Tee House nabízí ubytování ve 34 dvoulůžkových pokojích a třech apartmánech. 

„Návrh apartmánového domu Tee House Čeladná svým tvarem plně respektuje okolí beskydských hor a díky použitým materiálům se stává součástí přirozeného krajinného rázu,“ uzavírají architekti ze studia CMC.

Dům LO

Novodobý nomád se chtěl usadit. Nechal si postavit dům z konopného betonu

Když se chce usadit nomád, nechá si postavit dům uprostřed lesů. Kromě netradičního místa, zvolí i atypický materiál - konopný beton a střechu si nechá zatravnit.

Přečíst článek

Reklama

Návštěvnické centrum v rezervaci plameňáků v Abu Dhabi.

Čeští architekti v cizině. Autor kobek na pražské náplavce bodoval v Emirátech

V Praze se podepsal pod revitalizaci Náplavek, v Abú Zabí vyroste podle projektu architekta Petra Jandy návštěvnické centrum rezervace plameňáků.

Přečíst článek

Art villas Costa Rica, Formafatal, architektura

Stylová dovolená. Resort uprostřed kostarické džungle navrhli Češi

Nad pláží Hermosa, nedaleko kostarického městečka Uvita, se v prudkém svahu džungle ukrývá resort Art Villas. Komplex tří betonových vil a několika stromových domů navrhli čeští architekti pro českého investora.

Přečíst článek

Reklama

Související

Chalupa v Borovanech na jižní Moravě

Původní chalupu zachránit nešlo, na jejím místě stojí nová. Na střeše má saunu a bazén

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme