Reklama

Stylová dovolená. Resort uprostřed kostarické džungle navrhli Češi

Art villas Costa Rica, Formafatal, architektura
BoysPlayNice
Petra Jansová

Nad pláží Hermosa, nedaleko kostarického městečka Uvita, se v prudkém svahu džungle ukrývá resort Art Villas. Komplex tří betonových vil a několika stromových domů navrhli čeští architekti pro českého investora.

Reklama

Výjimečný hotelový resort zasazený do kostarické džungle je splněným snem mladých investorů. Filip a Petra Žákovi si pozemek o ploše 2500 metrů čtverečních pořídili před několika lety po prodeji produkční a stavební firmy. Ve spolupráci s českými architekty zde vytvořili moderní letovisko.

Jako první vznikla betonová vila pro investora a jeho rodinu, která je zároveň určená ke krátkodobým pronájmům. Navrhlo ji studio Refual Works. Interiéru se ujala architekta Dagmar Štěpánová z Formafatal, která stojí i za návrhem druhého domu – jednopodlažní rezidence s kompletně prosklenými fasádami. Resort se navíc v minulém roce rozrostl o pět stromových domů, i ty navrhli architekti ze studia Archwerk pod vedením Martina Klody.

Vnitřní prostory navrhla Štěpánová, která se nechala inspirovat latinskouamerickou modernou – materiály jako jsou beton nebo ocel doplnila tropickým dřevem, ručně vyráběnými cementovými dlaždicemi z Nikaragui nebo nábytkem vyrobeným na míru. Místnosti ale zdobí české sklo od Bommy.

Denní pronájem stromového domu vyjde na v přepočtu čtyři tisíce korun, menší z vil na deset tisíc a největší objekt na 21 tisíc.

Reklama

Filip Žák primárně cílil na cestovatele ze Spojených států. Skladbu ale proměnila pandemie a do resortu se naučili jezdit i Evropané, Češi mezi nimi nechybí. 

Foto: BoysPlayNice

Reklama

Související

Rekonstrukce někdejších Elektrických podniků v pražských Holešovicích.

Funkcionalistická perla Holešovic má nový kabát. A uchází se o prestižní architektonickou cenu

Přečíst článek
Bratislava - vizualizace Plató

Centrum Bratislavy se promění. Projekt „zeleného pásu“ vyjde na půl miliardy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme