Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Stylová dovolená. Resort uprostřed kostarické džungle navrhli Češi

Art villas Costa Rica, Formafatal, architektura
BoysPlayNice
Petra Jansová

Nad pláží Hermosa, nedaleko kostarického městečka Uvita, se v prudkém svahu džungle ukrývá resort Art Villas. Komplex tří betonových vil a několika stromových domů navrhli čeští architekti pro českého investora.

Reklama

Výjimečný hotelový resort zasazený do kostarické džungle je splněným snem mladých investorů. Filip a Petra Žákovi si pozemek o ploše 2500 metrů čtverečních pořídili před několika lety po prodeji produkční a stavební firmy. Ve spolupráci s českými architekty zde vytvořili moderní letovisko.

Jako první vznikla betonová vila pro investora a jeho rodinu, která je zároveň určená ke krátkodobým pronájmům. Navrhlo ji studio Refual Works. Interiéru se ujala architekta Dagmar Štěpánová z Formafatal, která stojí i za návrhem druhého domu – jednopodlažní rezidence s kompletně prosklenými fasádami. Resort se navíc v minulém roce rozrostl o pět stromových domů, i ty navrhli architekti ze studia Archwerk pod vedením Martina Klody.

Vnitřní prostory navrhla Štěpánová, která se nechala inspirovat latinskouamerickou modernou – materiály jako jsou beton nebo ocel doplnila tropickým dřevem, ručně vyráběnými cementovými dlaždicemi z Nikaragui nebo nábytkem vyrobeným na míru. Místnosti ale zdobí české sklo od Bommy.

Denní pronájem stromového domu vyjde na v přepočtu čtyři tisíce korun, menší z vil na deset tisíc a největší objekt na 21 tisíc.

Filip Žák primárně cílil na cestovatele ze Spojených států. Skladbu ale proměnila pandemie a do resortu se naučili jezdit i Evropané, Češi mezi nimi nechybí. 

Foto: BoysPlayNice

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Pozorovatelnu v kopcích nad Valašskými Příkazy navrhl architekt Zdeněk Fránek.

Česko je rozhlednová velmoc. Tohle jsou ty nejkrásnější, z jedné vidět je i Malá Fatra

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme