Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Příliš excentrický. Michael Jordan nemůže prodat svou dům. Dal do něj moc ze sebe

Dres Michaela Jordana
ČTK
Zdeněk Pečený

Dělej, co umíš. Do ostatního nefušuj. Tak tím se při zařizování svého illinoiského sídla určitě neřídila bývalá basketbalová legenda, když nejen do interiéru domu dala příliš mnoho ze sebe. A právě kvůli tomu je dům za stovky milionů korun v podstatě neprodejný. Michael Jordan se ho snaží udat už deset let.

Reklama

Dům na adrese Point Lane 2700, který je na trhu k mání od roku 2012, sice přitahuje zájem veřejnosti, který ještě přiživil desetidílný dokument televize ESPN o Jordanovi, kupce ale už tolik ne. 

Nabízená cena domu basketbalové ikony na chicagském předměstí Highland Park musela být již několikrát snížena. Aktuálně se nabízí za 14,9 milionu dolarů (zhruba 367 milionů dolarů), tj. za půlku původní ceny. Přesná cena domu je 14 855 000 dolarů a součet jednotlivých čísel dá dohromady 23, tedy číslo se kterým Jordan hrál. A právě 23 se jako leitmotiv táhne celým domem.

Realitní makléři říkají, že nemovitost o rozloze 5,2 tisíce metrů čtverečních je zničena až příliš personifikovaným designem přizpůsobeným Jordanově kariéře a jeho koníčkům, včetně log Air Jordan a slavné přední brány s číslem 23, která se stala oblíbeným místem pro pořízení selfies fanoušků sportovní legendy.  

Redakce Newstream.

Redakce Newstream.cz spouští Realitní Club

Trh realit se rychle otáčí, přináší to nové výzvy a témata. Newstream.cz spouští Realitní Club, který zahrnuje podcast, magazín, eventy a speciál na webu včetně oborově zaměřeného newsletteru.  

Přečíst článek

Dalšími faktory, které činí nemovitost špatně prodejnou, jsou její cena a velikost. Ta se totiž naprosto vymyká ceně obvyklé pro tuto část předměstí Chicaga. Katherine Malkinová, makléřka společnosti Compass, která se dům již roky marně snaží prodat, říká, že je těžké najít dostatečně bonitní zájemce. Podle Business Insider je cena asi 30krát vyšší než průměrná cena domů v sousedství.

„Většina lidí v Chicagu, kteří si mohou finančně takto drahou nemovitost dovolit, chce bydlet u jezera,“ řekla před lety Malkinová magazínu Forbes. „Ale Michael si vybral soukromí nad jezerem – s umístěním blízko dálnice a tréninkových center. Dům se prodává zařízený. A Michael má poněkud svébytný vkus.“

Vlastní hřiště v ceně

Dům stojí na pozemku o rozloze 43,5 tisíce metrů čtverečních, obklopen stálezelenými stromy, lesní rezervací a rybníkem. Byl postaven na zelené louce a je monumentem Jordanova obrovského sportovního a obchodního úspěchu. Vila nabízí devět ložnic, 15 koupelen, další čtyři toalety a garáž pro 14 aut. Disponuje také halou s dvojitým schodištěm, prostornou kuchyní s plovoucím ostrůvkem a mramorovými podlahami.

To ale není vše. Dům má také basketbalové hřiště o předepsaných rozměrech NBA, kruhový bazén s přepadem, menší golfové hřiště, tenisový kurt, karetní místnost, hernu, doutníkovou místnost s filtrací vzduchu, vinný sklípek a opravdu velkou posilovnu.

„Je to jedinečný dům, který je promyšleně rozvržený. Skrývá v sobě hlavní obytnou část s kuchyní, jídelnou a ložnicemi, dále pak domácí kancelář a rekreační oblast, a také dům pro hosty a sportovní pavilon,“ popsala magazínu Malkinová.

Budova Wall Street 1 se mění v luxusní byty

Prestižní adresa Wall Street 1 se mění na byty. Stojí o fous víc než v Praze

Ikonická budova na adrese Wall Street 1, New York se proměňuje v luxusní rezidenční dům. Nabídne výhledy na New York Stock Exchange, Sochu svobody, obří bazén, fitness a wellness i unikátní soukromý klub. Ceny bytů startují na 1,3 milionu dolarů.

Přečíst článek

Dům byl také navržen pro „The Breakfast Club“, tajnou společnost Jordanových spoluhráčů ze Chicago Bulls, kteří trénovali, cvičili a rádi si dopřávali snídaně šampionů připravované šéfkuchařem.

No go zone

Jordan údajně koupil pozemek v roce 1991, těsně před olympijským triumfem takzvaného Dream Teamu v Barceloně a během veleúspěšných osmi let, během kterých Bulls šestkrát vyhráli NBA. Stavba vlastního domu byla dokončena v roce 1995.

Jordan ale vilu nerad ukazuje. Dokonce odmítl, aby se dokument The Last Dance natáčel u něj v domě. Místo toho Jordan popíjel tequilu a kouřil prémiový doutník v nedotčeném bílém paláci na pobřeží oceánu. Údajně z důvodů ochrany jeho soukromí. Režisér dokumentární série Jason Hehir prozradil, že natáčeli ve třech domech a ani jeden z nich nebyl Jordanův.

„Hledal jsem místa, kde by mohl Michael bydlet,“ řekl Hehir Insideru. „Věděl jsem, jak vypadá jeho skutečný dům, a věděl jsem, že je to bohatý chlap, který má jistý vkus, takže jsme chtěli něco, co by tomu odpovídalo,“ dodal. Hehir vybral otevřené, minimalistické domy, o které by se na rozdíl od Jordanovy vily kupci poprali.

Popová hvězda Janet Jackson prodala po čtvrtstoletí svůj byt s výhledem na newyorský Central Park na 8,8 milionu dolarů.

Janet Jackson prodala za miliony svůj byt s výhledem na Central Park

Popová hvězda Janet Jackson, sestra zesnulého „krále popu” Michaela Jacksona, se po dlouhých 25 letech rozloučila se svým dvousetmetrovým newyorským bytem s nádherným výhledem na Central Park. Cena. Téměř devět milionů dolarů, napsal deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Herec Hugh Jackman zaplatil 21,125 milionu dolarů za penthouse ve věži kondominia v New Yorku, kterou navrhl Jean Nouvel

Penthouse pro Wolverina. Jackman za byt s výhledem na řeku Hudson dal půl miliardy

Herec Hugh Jackman proslulý rolí Wolverina v sérii X-Men si pořídil nové, velice luxusní bydlení. Za více než 21 milionů dolarů koupil penthouse v newyorské čtvrti Chelsea v domě, který navrhl proslulý architekt Jean Nouvel, mimo jiné autor návrhu budovy Zlatý Anděl na pražském Smíchově, uvedl deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Takto by mělo v budoucnu vypadat pražské hlavní nádraží

Zmizí střešní parkoviště i obvodové stěny. „Nový Hlavák“ navrhnou dánské architektonické špičky

Přečíst článek
Sportovní a relaxační areál v Kyjově

Kyjov má nový bazén. Jde o největší investici v historii města, ale stojí to za to

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme