Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Obyčejný byznys: Naturopatie není ezo, ani šamanismus, říká Karolína Kunftová

Terapeutka ve svém vinohradském království
Michal Nosek/Newstream
Michal Nosek

K léčebnému oboru naturopatie, a vlastní soukromé klinice přišla oklikou, vlastně náhodou, přitom na ně nevěří. Dlouhé roky Karolína Kunftová pracovala jako HR manažerka ve velkých počítačových korporacích. „Celou tu dobu mě to příliš nebavilo a nesedělo mi, že dělám právě tohle. Proto jsem po večerech dělala fyzioterapii, cvičila jsem s lidmi a táhlo mě to ke zdraví,“ vzpomíná na tehdejší pracovní rozpolcenost.   

Reklama

Ta „náhoda" přišla s časopisovým rozhovorem se zakladatelkou školy klinické naturopatie Kateřinou Boesenbergovou, která přinesla obor do Česka. Škola, kterou založila, funguje už jedenáctým rokem. „Rozhovor byl o celostní medicíně a o její pražské škole. Tam se v zápětí přihlásila do distančního čtyřletého studia. Terapeuti se zde učí komplexně přemýšlet nad zdravím a odhalovat skutečné příčiny onemocnění. Klinická nutriční medicína je jedním z oborů. „Pracujeme se stravou jako nástrojem, ale také se západní fytoterapií, tedy léčbou pomocí bylin. Pracujeme zhruba s dvěma stovkami bylin, které známe do detailu,” popisuje Karolína s tím, že každému se míchá směs na míru. Jedná se tak o kombinaci tradičního přístupu a moderních metod.

„Nevěříme v jednu kouzelnou metodu nebo úžasnou dietu, která spasí celý svět. Když se někdo stane mým klientem, tak mě na něm zajímá všechno. Životní příběh, zdraví, co jí, jak spí, jaké má zdravotní problémy a další faktory,“ vysvětluje.  

Na pomoc má různé nástroje od změna stravy, přes léčbu bylinami po  úpravu životního stylu klienta. Snaží se rozpoznat, proč se zdraví dostalo do disbalance, a následně sestavit člověku program tak, aby se tělo vrátilo do normálu a začalo regenerovat do rovnováhy. 

Milan Úbl ve svém království, které je plné audiotechniky

Obyčejný byznys: Opravám televizorů se roky vyhýbám, říká elektrotechnik

V Česku je mnoho zajímavých provozů a podniků, prodejen a trhů, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme za odborníkem na opravy a instalace audiotechniky a majitelem firmy DJ Servis Milanem Úblem. 

Přečíst článek

Naturopatie je v 70 procentech zemí běžně uznávaný medicínský obor. A funguje zde jako pojišťovnou hrazená doplňující péče k normální medicíně. Studuje se na vysokých školách. „V Česku tohle neplatí, nikdo včetně lékařů o naturopatii příliš neví, a proto nefunguje spolupráce, která je jinde běžná,“ hodnotí současnou situaci v Česku. 

Naturoterapeutů přibývá

„Absolventů školy naturopatie je už vcelku dost, ale málokdo se jí živí, proto na naší klinice zaměstnávám studenty a absolventy, kterým pomáhám. Na mém semináři Jak se naturopatií uživit a nezbláznit se se například dozvědí, co všechno je pro založení a vedení živnosti nutné z právního a ekonomického hlediska a účetnictví. Bojujeme také za to, abychom byli začleněni do standardního vzdělávacího procesu, ale stát nám do toho hází vidle,” stěžuje si na úřady, protože v okolních zemích to je naprosto běžné.  

Karolína tak chce naturopatii pomoci z druhé strany. „Když budou naturopati fundovaní, skromní a byznysově šikovní, tak se uživí, protože profese má obrovský potenciál. Čím víc se o nás bude vědět, tím větší váhu získáme,“ zakončuje vyprávění. 

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Arborista Jiří Anderle

Obyčejný byznys: V arboristice jsem zázračně omládl, říká pětašedesátiletý kaskadér v korunách stromů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme