Nejkrásnější plovárnu najdete v Říčanech. Nejenom pražská smetánka ji miluje od první republiky

Restauraci a plovárnu Jureček si zamilovala už prvorepubliková smetánka. Vyhledávaným místem, gastronomickým pointem v Říčanech, je dodnes. Do restaurace míří ti lépe oblečení, do kiosku u plovárny mámy s dětmi, cyklisti a starousedlíci. Tohle místo jsme se vydali v našem letním seriálu poznat za vás.
Malé středočeské městečko Říčany je prý tím nejlepším místem pro život. Tvrdí to tedy výsledky jedné nejmenované ankety už několik let po sobě. Není divu. Vlakem je to do centra Prahy půl hodiny vlakem. Město má dobrou infrastrukturu a leží uprostřed přírody.
Skvělá poloha a železnice, poprvé se vlak malou vesničkou prohnal v roce 1870, zdravé ovzduší a rozlehlé lesy udělaly z Říčan vyhledávanou lokalitu a turistický cíl Pražanů už v dávné minulosti. Lokalit pro odpočinek tam bylo hned několik, asi nejznámější místem bylo koupaliště Jureček se stejnojmennou restaurací.
Jureček si zamilovala pražská smetánka
Areál přírodního koupaliště i tamní restauraci si v meziválečné době oblíbila pražská smetánka, dokonce o slavný prvorepublikový herec Oldřich Nový. Chodil se tam prý nejen koupat, ale i na šachy do místní restaurace, odkud se kochal výhledem na rybník i přilehlý les. A dokonce si pronajmul i převlékací kabinku.
V Říčanech se staví i kvalitní architektura. Třeba tamní školka zaujala v zahraničí a novostavba domku je citlivě zasazena do chatové osady.
Jak se staví v nejlepším městě pro život? V Říčanech se dá najít i kvalitní architektura
Reality
Ty se v areálu koupaliště nachází dodnes. „Je o ně velký zájem. Všechny jsou ale obsazené. Nejčastěji starousedlíky,“ přibližuje slečna, která prodává lístky. Mít pronajatou převlíkárnu na Jurečku je totiž jakýmsi statusem.
Areál sportoviště měl štěstí a s ním i Říčaňáci. Prvorepublikový ráz si dodnes zachovala i restaurace. Prošla rekonstrukcí a stejně jako v minulosti patří k oblíbeným místním podnikům.
Vaří tam všechno a dobře. Největším zážitkem je ale ten výhled. Díky prosklené stěně si ho strávníci mohou užít i v zimě.
Úplně poprvé se do finálové pětice architektonických realizací prestižní evropské přehlídky Cena Miese van der Rohe probojoval i projekt z tuzemska. Odbornou porotu zaujala transformace ostravských jatek na galerii.
Velký úspěch pro Česko. Poprvé se probojovalo do finálové pětice prestižní ceny
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.