Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hokejový šampionát startuje: Komu loni přišlo pivo za stovku drahé, musí se letos připravit na stovky dvě

Hokejový šampionát startuje: Komu loni přišlo pivo za stovku drahé, musí se letos připravit na stovky dvě
Profimedia
Michal Nosek

V pátek ve Švédsku a Dánsku startuje 88. hokejové mistrovství světa. České hospody se na zdražení piva, jak to bylo patrné v loňském roce, kdy se mistrovství konalo v Praze a Ostravě, nechystají. Cena plzeňského ležáku tak zůstane v okolí šedesáti korun. Zato ti, kteří šampionát navštíví osobně, se musejí připravit na pivko za dvě stovky. 

Restaurace v okolí hokejových arén v Praze a Ostravě loni v průběhu šampionátu napálily ceny piva až ke sto korunám. To se letos nechystá. „Loni to byla opravdu výjimečná situace, ve fanzóně stálo pivo 110 korun, tak jsme do prodávali za 90. Chodili Češi i cizinci a nikdo nenadával. Všechno pak korunoval titul,” uvedl Jiří Malý z jedné z mnoha restaurací v okolí O2 arény. Letos ponechá ceny na 62 korunách, které účtuje běžně, a obdobně se zachovají i další oslovení hostinští. 

Čeští diváci, kteří zůstanou ve svých domovských hospodách, tak mohou zůstat v klidu. Mnohem víc peněz na útratu si musí připravit ti, kteří se do Dánska a Švédska za maskotem mistrovství Beatym vypraví. Ceny jim totiž, přesně v duchu sloganu mistrovství Feel the pulse, rozproudí krev v žilách. 

Olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor

VIP Eva Talks: Sportovci by si zasloužili rentu za reprezentaci, říká Martin Doktor

Moderátorka Eva Čerešňáková si k rozhovorům zve zajímavé hosty, kteří mají co říct k aktuálnímu dění ve svém oboru. Pro velký zájem uvádíme reprízu březnového rozhovoru se sportovním ředitelem Českého olympijského výboru a olympijským vítězem v rychlostní kanoistice Martinem Doktorem.

Přečíst článek

Ve fan zóně v dánském Heringu, kde bude svá utkání ve skupině hrát česká reprezentace, bude k dispozici zhruba 30 stánků s jídlem a nápoji. Speciální BBQ menu pro jednu osobu stojí dle pořadatelského serveru mch.dk 340 dánských korun (přibližně 1 100 korun českých. Točené pivo se má ve fan zóně dle předběžných informací pohybovat v přepočtu od 186 korun. Oficiální ceníky ještě nejsou zveřejněné, ale v hale bude dle pořadatelů určitě dražší. Vstup do fan zóny je ale zdarma a ta na 18 tisících metrech čtverečních nabízí řadu aktivit, soutěže i gastronomické zážitky. V roce 2018, kdy se zde konalo mistrovství naposledy, ji navštívilo přes 200 tisíc fanoušků.  

Dánové ve své aréně nabízejí pro návštěvníky nákup VIP balíčků, jako je Legends Hospitality nebo Premium Lounge. V rámci nich je pivo zahrnuto v neomezené konzumaci nápojů. Ceny těchto balíčků se pohybují v přepočtu od šesti do devíti tisíc českých korun na osobu. Záleží na zvoleném balíčku a místě sezení. Kompletní informace o cenách v Heringu i Stockholmu naleznete na serveru world-prices.com

Ve stockholmské Avicii Areně, kam se mohou čeští reprezentanti posunout v rámci dalších zápasů, budou také k dispozici kiosky s nápoji a lehkým občerstvením. Ceny piva se mají pohybovat v přepočtu mezi 180 – 230 českými korunami. Je důležité poznamenat, že do arény není povoleno vnášet vlastní jídlo a nápoje. Vedle Avicii Areny před zahájením šampionátu rovněž vznikne oficiální fan zóna o rozloze 10 tisíc metrů čtverečních.   

Zaplněná O2 Arena

Český hokej láká. Sparta je čtvrtým nejnavštěvovanějším klubem v Evropě

Českým hokejovým týmům se daří pracovat s fandy a prohlubovat své fanouškovské základny. Sparta v základní části znovu posunula rekord návštěvnosti extraligy a je už čtvrtým nejnavštěvovanějším klubem v Evropě (bez KHL). Do desítky se vešly i Pardubice.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Rozpočet

Premianti a průšviháři. Nová studie porovnává, komu se (ne)daří krotit veřejné finance. Jak si vede Česko?

Přečíst článek
Doporučujeme