Reklama

Minimalistická novostavba splynula se stávající zástavbou

Minimalistická novostavba splynula se stávající zástavbou
BoysPlayNice
Petra Jansová
pej

V jednoduchosti je krása, napadne zřejmě každého, kdo se podívá na rodinný dům v pražské čtvrti Lhotka. Navrhli ho architekti a designéři ze studií SOA architekti a Richter Design.

Jejich záměrem bylo navrhnout osobitý dům, který zároveň zapadne do stávající zástavby. Ta definovala jednak umístění objektu na pozemku velikosti 800 metrů čtverečních, tak i měřítko. Přičemž museli splnit i požadavek klientů – co nejvíc propojit interiér s exteriérem.

Provozně je dům rozdělen do čtyř částí. Z předsíně nebo garáže se vstupuje do chodby, která dělí první „kvádr“ objektu. Zde je pracovna s výhledem do zeleně a v zadní části směrem do zahrady kuchyň s přímou vazbou na terasu a zimní zahradu s bazénem. Obývací pokoj v severozápadní části domu je vizuálně propojen s kuchyní. Ve druhém patře je umístěna klidová zóna.

Detailní podobu domu představuje následující galerie.

Budova je navržena v nízkoenergetickém standardu. Stavba vyšla na 24 milionů korun.

Reklama

>>>>Zajímá vás moderní architektura? Sledujete rubriku Enjoy<<<<<

Martin Lébl

Roční příprava plážových volejbalistů na olympiádu stojí čtyři miliony, říká Lébl

Česká volejbalová liga v posledních pěti letech šla hodně nahoru. Pohybují se v ní kvalitnější hráči a točí se v ní více peněz. Přesto tuzemské platové hřiště není tak velké jako v sousedním Polsku. Co obnáší práce člověka, který zastupuje profesionální hráče? A proč je dobré do volejbalu investovat? Přečtěte si rozhovor s bývalým profesionálním volejbalistou Martinem Léblem, který má na svém kontě řadu prestižních titulů.

Přečíst článek

Ikea, nový koncept

Ikea mění své prodejny na chill-out zóny. Zmizí uličky i parkoviště

Místo na nákupy za zážitkem. Ikea se rozhodla přebudovat své prodejny na místa, kde lze plnohodnotně trávit volný čas. První dva testovací obchody otevře v Šanghaji a Vídni.

Přečíst článek

 

Reklama
Doporučujeme