Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Mallorca se bouří. Proti masové turistice protestovaly desetitisíce lidí

Mallorca se bouří. Proti masové turistice protestovaly desetitisíce lidí
Profimedia
 ČTK

Na Mallorce demonstrovaly proti masové turistice a nedostupnosti bydlení tisíce lidí. Podle tamní policie jich bylo 20 000, organizátoři tvrdí, že demonstrantů bylo 50 000.

Reklama

Demonstranti přišli do centra hlavního města Palma s transparenty s nápisy jako "Váš luxus, naše bída" nebo "Nechceme být první v růstu nákladů na bydlení“. Jeden z nápisů kritizoval nízkonákladové letecké společnosti.

Účastníci akce se vydali v neděli večer z parku Ses Estacions přes historické centrum Palmy. Někteří turisté jim tleskali a povzbuzovali je, jiní byli spíše rozladěni.

Mallorca je největší z ostrovů, které tvoří Baleárské souostroví. Tuto oblast, kde žije zhruba 1,2 milionu místních obyvatel, loni navštívilo 18 milionů rekreantů, z toho 4,6 milionu z Německa a 3,4 milionu z Británie.

Češi a Slováci prchají na Tenerife. Život je tam levnější než v Praze

Češi si Kanárské ostrovy oblíbili jako dovolenkovou destinaci již dávno, s postupující válkou na Ukrajině a jejími následky v podobě drahých energií, ale o nich začali uvažovat také jako o dlouhodobém útočišti. „Když začaly padat bomby i na západě Ukrajiny, tak lidi v Košicích začali řešit, kam utéct,“ říká v rozhovoru pro Newstream Vlastimil Hájek z realitky TenerifeReal.

Přečíst článek

Reklama

Shromáždění uspořádala skupina s názvem "Méně turistiky, více života". Podle jedné z hlavních organizátorek Margy Ramisové, kterou citoval list Mallorca Zeitung, se k akci připojilo 100 sdružení a organizací.

Před dvěma měsíci demonstrovalo v Palmě asi 25 000 lidí s hesly "Řekněme dost!" a "Mallorca není na prodej!". Podobná nespokojenost panuje i v dalších španělských turistických metropolích, jako je Barcelona a Málaga, a také na Kanárských ostrovech.

Barcelona

Barcelona si došlápla na Airbnb. Do roku 2028 zakáže krátkodobé ubytování

Tvrdý direkt pro Airbnb v Barceloně. Španělské město opět razantně zasáhlo proti krátkodobým pronájmům a do roku 2028 je chce zcela zakázat.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme