Reklama

demonstrace - informace o tématu

Na protest před Liberty Ostrava se sešly tisíce lidí

„Dva měsíce bez práce, to už není legrace“. Tisíce lidí protestovaly před Liberty Ostrava

Přes dva tisíce lidí se sešlo před hutním podnikem Liberty Ostrava na protestním mítinku za zachování výroby. Předseda OS KOVO Roman Ďurčo řekl, že situace v Liberty je kritická. Není podle něj vůbec jisté, že zaměstnanci dostanou příští mzdy. Odboráři v prohlášení vyzvali vládu k aktivnímu přístupu a k záchraně firmy a Evropskou komisi požádali o ochranu evropského trhu.

Přečíst článek
Na protest proti politice EU dnes v ČR vyjelo asi 3000 kusů zemědělské techniky

Zemědělci pokračovali v protestech, zablokovali hranice. Jejich situace je skutečně zoufalá, uvedl šéf Agrární komory

Přečíst článek

Jandejsek: V Praze bylo asi 800 traktorů. Někteří odjeli, protože na ně „doma čekala práce“

Přečíst článek

Dalibor Martínek: Jste trapní, sedláci. Chcete blokovat město, peněz máte na rozdávání

Přečíst článek

Lidé se bouří proti rozsudku o znásilňování dívky

Demonstrace i nesouhlas na sociálních sítích. Lidé protestují proti postoji soudce v kauze nezletilé oběti znásilnění. „Nejedná se a priori o násilníka, devianta či sexuálního predátora,“ stojí v rozsudku krajského soudu, který také tvrdí, že „prvotní impuls k intimnímu sexuálnímu kontaktu vzešel od poškozené“.

Přečíst článek
Berlín čelí protestu nákladních dopravců, zemědělci zablokovali dálnici

FOTOGALERIE: Ucpaný Berlín. Město obsadili protestující zemědělci a jejich stroje

Demonstrace nákladních dopravců narušila dopravu v centru Berlína, přerušeno je také několik autobusových linek. K protestu se přidali rovněž zemědělci, kteří zablokovali dálniční nájezdy na braniborské dálnici A15 spojující Berlín s polskou hranicí. Dopravci demonstrují proti zvyšování mýta a poplatku za emise oxidu uhličitého.

Přečíst článek
Scholz varoval před vlivem extremistů na protesty zemědělců a veřejnou debatu

FOTOGALERIE: Scholz varuje před extremisty. Mohou ovlivňovat protestující německé zemědělce

Německý kancléř Olaf Scholz varoval před vlivem extremistů na protesty zemědělců a vyzval k rovnováze a kompromisu. V uplynulých dnech zemědělci blokovali silnice a některé hraniční přechody, protože nesouhlasí s postupným rušením daňového zvýhodnění nafty v zemědělství. Podle bezpečnostních složek se protestů snaží využít některé krajně pravicové organizace, demonstrace mají podporu i protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD), uvedla agentura AFP.

Přečíst článek
Rozplizlost odborářské stávky dokládá, že Fialova vláda má stále značné šance na úspěch u dalších voleb

Lukáš Kovanda: Rozplizlá stávka odborů dává šanci Fialovi. V Česku mění věci jen plný Václavák

Včerejší stávka dokládá, že i když lidé v hospodě nebo na sociálních sítích zhusta remcají a kritizují vládu, mají-li možnost dát svůj postoj vskutku najevo, příliš tak nečiní. Rozhodně tedy ne v nějaké opravdu zásadnější míře. Vždyť odboráři nedokázali zaplnit ani Malostranské náměstí, mnohem menší, než je Václavské náměstí.

Přečíst článek
Předák odborů automobilky Jaroslav Povšík na tiskové konferenci k vyhlášení stávky odborů KOVO

Průmysl stávkuje. V pondělí na hodinu zastaví výrobu stovky firem, včetně Škody Auto

Do pondělní (27. listopadu) stávky proti krokům vlády se zapojí hodinovým zastavením výroby stovky firem z průmyslu, může to být až milion zaměstnanců. V automobilce Škoda Auto se výroba zastaví ve všech výrobních závodech Škody dokonce na dvě hodiny. Na tiskové konferenci Průmyslové aliance odborových svazů to řekli předseda svazu KOVO Roman Ďurčo a předák odborů automobilky Jaroslav Povšík (na snímku).

Přečíst článek
Aktivista Ladislav Vrabel založil hnutí Plán Česká republika na 1. místě

Demonstrace v Praze se zúčastnilo 150 lidí, aktivista Vrabel založil politické hnutí

Aktivista Ladislav Vrabel na protivládní demonstraci na Staroměstském náměstí ohlásil vznik nového politického hnutí Plán Česká republika na 1. místě. Protestu se zúčastnilo zhruba 150 lidí.

Přečíst článek
demonstrace ve Varšavě

Varšava zažila největší demonstraci v historii. Svolal ji Tusk proti vládě

V centru Varšavy se v neděli sešla protivládní demonstrace. Podle varšavské radnice se jí v jednu chvíli účastnil zhruba milion lidí, a stala se tak největší demonstrací v historii polského hlavního města. "Pochod milionu srdcí" svolal dva týdny před volbami opoziční vůdce Donald Tusk z liberální Občanské platformy (PO). Vládní nacionalistická strana Právo a spravedlnost (PiS) dnes uspořádala vlastní masovou předvolební akci v Katovicích.

Přečíst článek
V centru Londýna demonstrovalo na 3000 lidí za návrat Británie do Evropské unie

EU je naše budoucnost, skandovali lidé v Londýně. Na demonstraci za návrat jich dorazily tisíce

Moře modrých a žlutých barev zaplavilo centrum Londýna. Tisíce demonstrantů tam požadovaly opětovné přistoupení Británie k Evropské unii. Národní pochod za znovupřipojení přilákal zhruba 3000 lidí, kteří prošli trasu od londýnského hotelu Hilton na Parliament Square.

Přečíst článek
Protesty odpůrců reformy, kterých se od ledna opakovaně účastní desítky tisíc Izraelců

Izraelský parlament schválil část kontroverzní justiční reformy. Je to posílení demokracie, uvedl premiér Netanjahu

Izraelský parlament v prvním čtení schválil návrh zákona, který je součástí kontroverzní justiční reformy a který má omezit pravomoci nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Jedná se o první část tohoto vládního balíku, který postoupil parlamentem od konce letošního března, kdy izraelský premiér Benjamin Netanjahu kvůli masivním protestům oznámil odložení reformy.

Přečíst článek
Jindřich Rajchl, předseda hnutí PRO, na demonstraci Česko proti bídě v březnu 2023.

Dalibor Martínek: Jsou rebelové z náměstí burani? Nebo začíná pod vládou skutečně hořet?

V listopadu 1989 to bylo vlastně jednoduché. Do té doby tady vládli vysloužilí bolševici, stojící na kastě oportunistů a pragmatiků, kteří se neštítili pro vlastní prospěch žádné lidské špatnosti. Dobří lidé byli zavíráni nebo nuceni k emigraci. Celá společnost byla sevřená strachem z propracovaného mechanismu moci. Svrhnout bolševickou vládu bylo bez pochyb prostě super. Jsem doteď šťastný, že jsem byl 17. listopadu na Národní třídě. Bylo tehdy úplně jasné, kdo jsou ti špatní.

Přečíst článek
Reklama

News box

Americká letecká společnost American Airlines koupí 260 nových letadel ✈ od výrobců Airbus, Boeing a Embraer. Aerolinky tak chtějí zvýšit svoji kapacitu, aby uspokojily rostoucí poptávku po cestování 🏖. 
Obě komory francouzského parlamentu na společné schůzi ve Versailles odhlasovaly zanesení práva na potrat do ústavy 🔨. Informovala o tom agentura AFP, podle které byl návrh zákona schválen drtivou většinou 780 ku 72 hlasům a přivítán dlouhým potleskem 👏 ve stoje.

Ve věku 75 let zemřela někdejší vůdčí osobnost italské krajně levicové teroristické organizace Rudé brigády (BR) Barbara Balzeraniová. Informovala o tom agentura ANSA. Balzeraniová se v roce 1978 podílela na únosu a vraždě někdejšího italského premiéra Alda Mora, více než dvě desetiletí 🔒 strávila za mřížemi.

Správci pozůstalosti irské zpěvačky Sinéad O'Connorové požádali bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby na předvolebních mítincích nehrál její hudbu 🎶. 
Jeden ze dvou politických náměstků ministra spravedlnosti Antonín Stanislav (ODS) k 1. březnu rezignoval. Důvodem je podle něj "mediální tlak a lynč". Jeho jméno se mimo jiné objevilo v souvislosti s kauzou úředníka Jana Benýška , který oznámil možné protiprávní jednání ministerského insolvenčního odboru z období, kdy útvaru šéfoval právě Stanislav.  Číst více
Belgická policie o víkendu překazila plánování teroristického útoku, jehož konkrétním cílem měla být koncertní síň 🎻 v Bruselu. Oznámila to dnes podle agentury AFP belgická federální prokuratura. Útok měl být proveden během několika týdnů.
Bývalý finanční ředitel Trump Organization Allen Weisselberg se u soudu na Manhattanu přiznal ke křivé výpovědi, podle soudkyně Laurie Petersonové za to půjde na pět měsíců do vězení. Případ se týká jeho svědectví v procesu o systematickém zveličování majetku 💰exprezidenta Donalda Trumpa před bankami a jinými podnikatelskými partnery.
Podpora britské Konzervativní strany premiéra Rishiho Sunaka ⬇ klesla na nejnižší úroveň za 46 let, vyplývá z průzkumu, který zveřejnila agentura Ipsos. Parlamentní volby 🗳 se v Británii mají konat koncem tohoto roku.
Protesty zemědělců se ve čtvrtek 7. března v Praze vytvoří. Po jednání představitelů zemědělských organizací to řekli prezident Agrární komory Jan Doležal a předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha. Prahou pojedou traktory 🚜 a další zemědělská technika a vyrábí se demonstrace, zřejmě před úřadem vlády Číst více
Bývalý americký prezident Donald Trump se může zúčastnit republikánských primářů 🗳  ve státě Colorado . Shodli se na tom soudci nejvyššího soudu USA, kteří zvrátili prosincové rozhodnutí soudu v Coloradu. Ten se zabýval Trumpovou účastí ve volbách vzhledem k jeho roli v nepokojích v Kapitolu 6. ledna 2021. Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme