Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Místo českého piva, italské víno. Restauraci v Lidovém domě bude provozovat Riccardo Lucque

Riccardo Lucque
Se svolením La Collezione
Petra Jansová

Italský šéfkuchař Riccardo Lucque k síti podniků přidává další. Nově bude provozovat i restauraci v Lidovém domě v Hybernské ulici.

Reklama

Svoji první restauraci otevřel Riccardo Lucque v roce 2009 na Vinohradech. Postupně k Aromi přibyly další podniky,  La Finestra in Cucina a síť bister La Bottega. Spolu s partnerem Ondřejem Rákosníkem vytvořili také skupinu La Collezione.

„Je to tak,“ potvrdil Riccardo Lucque informaci o novém přírůstku do skupiny. Servírovat se v ní budou italské speciality, těstoviny, pizza i masa z grilu. „Jméno vám ještě říct nemůžu, nestihli jsme ho registrovat,“ dodal Lucque. Podnik chce otevřít už v červnu.

I v Hybernské budou vyrábět čerstvé těstoviny a pizzu z mouky pocházející z malého mlýnu ze středoitalského regionu Marche. „Budeme mít otevřenou kuchyni. Zákazníci tak budou moct sledovat přípravu těstovin a pizzy přímo," přibližíl Lucque.  

Pražská restaurace Aromi zabodovala v prestižním žebříčku. Je jednou z nejlepších na světě

O Italech se traduje jejich umění žít a jíst. Každoročně se o tom přesvědčují miliony turistů vracejících se z dovolené s nějakým tím kilem navíc. Pasta, pizza, frutti di mare. To všechno má společný jmenovatel. Tu pravou Itálii lze ale ochutnat i v Praze na Míráku. V restauraci Aromi italského šéfkuchaře Riccarda Lucqueho, která se aktuálně umístila v žebříčku Top 50 italských restaurací a světě mimo Itálii. Podnik obsadil 25. příčku.

Přečíst článek

Prostory, kde restaurace vznikne, jsou výjimečné. Nachází se budově chráněné UNESCEM a interiéry jsou plně dochovaných historických prvků, například barokních stropů a gotických portálů. I v minulosti v přízemí bývala restaurace, která nabízela především českou kuchyni a pivo.

Lidový dům v Hybernské ulici Zdroj: ČTK

Podniky ze skupiny La Collezione se přitom specializují na italsku kuchyni. Například v Aromi se specializují na mořské plody a ryby. V Amanu v ulici Na Poříčí se specializují na přípravu masa a to nejen steaků, ale i ryb a mořských plodů. 

„Kuchyně Aromi je plná intenzivních a vyvážených chutí, které vás ale dokážou až nečekaně překvapit,“ píší o pražské restauraci v prestižním výběru Top 50 italských restaurací a světě mimo ItáliiPorotci vyzdvihli nejenom vysokou kvalitu surovin, ale i přípravy, stejně jako tamní vína či samotné prostředí.

Noční trh na Phu Quocu, kde seženete místní pepř

Výprava na ostrov Phu Quoc, kde roste nejlepší pepř na světě

Za nejlepší pepř na světě bývá označován Kampotský pepř, který roste v Kambodži a je chráněn globální ochrannou známkou. Pár desítek kilometrů od Kampotu v Thajském zálivu ale leží vietnamský ostrov Phu Quoc. A právě tady pěstují pepř ze stejných rostlin, jen na ještě příhodnějším podloží a v lepších klimatických podmínkách. Místní pepř tak mnozí považují za ještě lepší než ten Kampotský. Vyzkoušet to může každý, protože právě na Phu Quoc nyní létají přímé spoje z Prahy.

Přečíst článek

Richard Beneš

Lanýž je v Česku byznys budoucnosti. Máme k němu blíž než Francouzi, říká jeho pěstitel

Lanýž, asi ta nejvzácnější a nejdražší houba na světě, patří k nejvyhledávanějším surovinám každého milovníka kvalitní gastronomie. Nejen jeho. Lanýž, kilo vyjde i na 40 tisíc korun, je spojován především s Francií nebo Itálií. V Česku se ale může brzy stát alternativou k pěstování vína nebo ovoce. Od března se totiž lanýž stal oficiální zemědělskou plodinou. „V případě, že se lanýžárna povede, je reálný výnos na hektar kolem 1,75 milionu korun za rok. Nicméně u lanýžů je samozřejmě naopak i podstatně vyšší riziko než u vinné révy, že se investice nepovede,“ přibližuje Richard Beneš ze společnosti Český lanýž.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Radek Kašpárek

Michelinský kuchař Kašpárek: Přál bych si, aby Češi neřešili jen cenu jídla

Přečíst článek

Na nejlepší kambalu nemusíte letět do Říma. Stačí dojet tramvají na Mírák

Přečíst článek
Takhle se vaří v jídelně v Dlouhé ulici

Kam na oběd levnější než v jídelně poslanců? Na tácek do Dlouhé ulice

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme