Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čtenáři píší: Řecko? Peklo na zemi i opačná zkušenost

Rhodos
Zdeněk Pečený / Newstream
Dopis čtenáře

Reportáž kolegy Zdeňka Pečeného o dovolené v Řecku vzbudila vášnivé reakce. Některé zde vybíráme.

Reklama

Rhodos

REPORTÁŽ: Jel jsem do Řecka a stejnou chybu už neudělám

„Super jídlo a pohostinní lidé,“ vyskočí na mě, když otevřu nějakého turistického průvodce o jakémkoliv řeckém ostrově. Dovolím si nesouhlasit. Strávil jsem týden projížděním řeckého ostrova Rhodos ve snaze nalézt nějaké pohostinné lidi. Viděl jsem vše od velmi chladné obsluhy, přes naprosto apatickou (nejčastěji) až po tu agresivní, když se vám něco nelíbí.

Přečíst článek

V článku autor nesmlouvavě kritizuje nejen Rhodos, ale i Řecko jako celek. U fotky odpadků v nějaké slepé uličce je napsaný komentář " klasické řecké zákoutí". Jak ale může autor použít tento komentář, když podle všeho byl v Řecku jeden týden na jednom ostrově? Není možné za jeden týden v jednom místě objektivně zhodnotit klasická řecká zákoutí. V Řecku jsem byl mnohokrát, zjevně víckrát než autor článku. Zkušenost má a desítek lidí, které znám je prakticky opačná než autorova. Ano, může se stát, že ne vše bude perfektní, ale ve článku to v tomto smyslu rozhodně nevyznělo. Na konci je ironicky napsáno: " Jasně. Pravděpodobně jsem měl smůlu, špatně si vybral. Hotel, místo i všechna místa, co jsem navštívil – jde to vůbec? Mít takovou smůlu"

Já se jednoduše ptám: Je pravděpodobnější, že autor měl takové neštěstí a jeho názor se zakládá na faktech a realitě (podotýkám, že jeho postoj je opravdu nemístně kritický), nebo to, že aby článek vyniknul, tak si autor jeho příběhy značně přibarvil?

Reklama

Je třeba zvážit, že na Rhodos proudí tisíce Čechů každý rok, ale jejich zkušenost je de facto opačná. Pokud by byl článek a jeho kritika založen na pravdě a faktech, tak bude mít ostrov trochu jinou reputaci. Znovu podotýkám, že autor byl v Řecku jednou a na týden, jeho zkušenost nemůže být objektivní, naopak subjektivní a zjevně velmi přibarvená.

Chování v Řecku, tragédie

Četl jsem článek „Jel jsem do Řecka a stejnou chybu už neudělám" a chci vám říci, že mi mluvíte z duše, máme naprosto stejné zkušenosti. Ne - li horší. My zase z Korfu, místo Sidari. Peklo na zemi. Chování místních ,,podnikatelů",  tragédie. Výlet lodí - nápadně stejně ,,doporučená" restaurace při zakotvení. A tak dále. Nikdy více. Nechápu, jak tenhle Augiášův chlév mohl být kolébkou civilizace. Všude nedostavěné domy a mezitím provizorně natažené elektrické vedení. Díky jedné recepční - Slovence, co se tam vdala, víme, že je to proto a schválně, že z rozestavěné stavby se nic neplatí. Žádné daně z nemovitosti, z prostor k podnikání apod. A i energie jsou o úplně jiných cenách, dokud se stavba nezkolauduje. Je to středověk, který eurozóna dotuje.

Škola v době pandemie

Dopis čtenáře: Nesrovnávejte učitele s hospodskými! A starat se mají v první řadě rodiče

Komentář Dalibora Martínka k platům učitelů vyvolal bouřlivou diskusi. Přinášíme názory čtenářek, které redakci poslaly reakce.

Přečíst článek

Poznámka: Redakce newstream.cz identitu čtenářů zná.

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Porto - nábřeží Cais Da Ribeira

REPORTÁŽ: Jak nejlépe poznávat fascinující městské horizonty i chutě malebného Porta

Přečíst článek
Pláž Lustica Bay v Černé Hoře.

Dovolená může stát i 20 milionů, říká šéf luxusní cestovky. Bohatí milují soukromé tryskáče a jachty

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme