Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Zkrachovalá kryptoburza FTX otřásla trhem. Nyní jedná o obnovení činnosti, byť pod jiným jménem

Zakladatel zkrachovalé kryptoburzy FTX Sam Bankman-Fried odchází 15. června 2023 od jednání soudu.
profimedia.cz
Dušan Kütner
duk

Krach jedné z nejvýznamnějších kryptoburz FTX otřásla loni ke konci roku trhem a způsobila pád dalších firem v oboru. Nové vedení firmy nyní i přes soudní vyšetřování firmy a ztrátu miliard dolarů z účtů FTX jedna s investory o znovuobnovení provozu, i když nejspíše pod jiným jménem, uvedl The Wall Street Journal.

Reklama

Kryptoburza FTX zahájila rozhovory s investory o svém restartu, přestože na povrch stále vyplouvají informace o pochybeních minulého vedení v čele se Samem Bankman-Friedem, která vedla ke kolapsu firmy a zmizení devíti miliard dolarů z účtů firmy, uvedl The Wall Street Journal.

Sam Bankman-Fried, zakladatel zkrachovalé kryptoburzy FTX, čelí další obžalobě.

Podvody, spiknutí, nezákonné politické dary. Na Bankmana-Frieda se valí další obžaloba

Zakladatel zkrachovalé kryptoburzy FTX Sam Bankman-Fried a lidé z jeho okolí poskytli ve Spojených státech přes 300 nezákonných politických darů. Uvádí se to v nové obžalobě, kterou zveřejnil federální soud na Manhattanu. Bankman-Fried je obžalován ze čtyř případů podvodu a osmi spiknutí, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek

Společnost „zahájila proces oslovování zainteresovaných stran k restartu burzy FTX.com,“ řekl WSJ generální ředitel John J. Ray III, který převzal vedení firmy v listopadu poté, co burza vyhlásila bankrot.

Špatné jméno, ale životaschopný obchodní model

Již dříve Ray deníku řekl, že navzdory údajnému kriminálnímu chování bývalého vedení FTX zákazníci a další zúčastněné strany uvedli, že obchodní model burzy je v zásadě životaschopný. 

Mateřská společnost americké kryptoměnové banky Silvergate Capital se rozhodla ukončit její operace a zahájit její dobrovolnou likvidaci.

Další padlá kostka z kryptodomina. Kvůli krachu FTX končí banka Silvergate Capital

Mateřská společnost americké kryptoměnové banky Silvergate Capital se rozhodla ukončit její operace a zahájit její dobrovolnou likvidaci. Společnost Silvergate Capital Corporation to uvedla ve středu. Akcie banky po středečním uzavření burz odepsaly 35 procent. Podnik utrpěl ztráty po dramatickém kolapsu kryptoburzy FTX, a je tak další z řady obětí turbulencí na krpytoměnovém trhu.

Přečíst článek

Zdroje deníku uvedly, že pravděpodobnou součástí jakéhokoli restartu bude změna značky. Jednání s potenciálními investory zahrnují také možnou kompenzaci pro některé stávající zákazníky, případně nabídku podílů v jakémkoli reorganizovaném subjektu, uvedl deník s odkazem na své zdroje.

Ozvali se první zájemci

Svůj zájem napomoci restartu FTX naznačila blockchainová technologická společnost Figure. Figure byla součástí investiční skupiny, která se ucházela o práva na restart Celsius Network, dalšího zkrachovalého kryptopodniku, ale prohrála s konsorciem podporovaným Fortress Investment Group.

kryptoměny

Další oběť pádu burzy FTX. Zkrachovala kryptopůjčovna Genesis Global, dluží miliardy

Společnost Genesis Global Holdco, která půjčuje kryptoměny, ve čtvrtek vyhlásila ve Spojených státech bankrot. Jde zatím o poslední firmu, která zkrachovala v důsledku pádu velké kryptoměnové burzy FTX a loňské krize na trhu s digitálními aktivy. Firma dluží miliardy dolarů, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Další zájemci, kteří chtějí pomoci s financováním nebo se podílet na restartu FTX, musí tento týden předložit první náznaky zájmu společnosti a jejím poradcům, uvedl WSJ na základě informací lidí obeznámených s jednáním. 

Plán je podle expertů velmi odvážný. „Restart burzy FTX považuji za docela náročný úkol vzhledem k nedávno přijatým opatřením proti americkým kryptospolečnostem a velkému poškození pověsti FTX,“ řekl deníku Thomas Braziel, partner fondu 507 Capital, který se stal věřitelem zkrachovalých kryptospolečností včetně FTX a Celsia po nákupu pohledávek zákazníků za desítky milionů dolarů. 

Sam Bankman-Fried odchází od soudu

Záporák roku. Povedlo se Samu Bankmanu-Friedovi zlikvidovat magii kolem krypta?

Kdyby se udílel titul pro největšího záporáka globálního byznysu, poprali by se o tento titul dva muži. Elon Musk a pak teprve třicetiletý Sam Bankman-Fried, o němž do letoška v Česku slyšelo jen pár zasvěcenců a čtenářů amerických byznysových magazínů. SBF, jak se mladíkovi běžně říká, totiž dokázal udělat takový průšvih na kryptoměnovém trhu, že se z něj tento oklepávat roky. Pokud se z něj vůbec oklepe. Zde je další příběh roku 2022.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme