Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Výborný zklamal zemědělce. Ti chystají další protesty

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL)
ČTK
 ČTK

Vedení Agrární komory ČR (AK ČR) označilo dnešní jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) o podpoře zemědělství za zklamání. Od šéfa resortu čekali konkrétní návrhy, které ale nepřinesl. Komora proto vyzvala zemědělce, aby zahájili přípravu na protestní akce 7. března v Praze. Pokud ministr předloží konkrétní návrhy, protest se konat nemusí, uvedli představitelé AK ČR po jednání. Novinářům představili pět požadavků, která vůči Výbornému a vládě mají.

Reklama

Prezident AK ČR Jan Doležal od dnešního jednání s Výborným očekával konkrétní návrhy pomoci českému zemědělství. „Ale já jsem tam slyšel jen nějaké obrysy,“ uvedl. Jednání proto označil za zklamání.

Ministr Výborný dnes odpoledne řekl novinářům, že zástupcům Agrární komory a Zemědělského svazu bude schopen v řádu hodin sdělit, zda se dohodl na některých návrzích podpory sektoru s koalicí. „Budeme jednat teď večer, možná i zítra,“ řekl Výborný.

Zástupci zemědělců dnes přesto vyzvali k přípravě protestní akce na příští čtvrtek. „Pokud by pan ministr přišel opravdu s konkrétními návrhy, tak se ta demonstrace nemusí konat,“ uvedl předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha. Doležal zdůraznil, že demonstrace nemá být politická, ale má směřovat ke splnění konkrétních požadavků. Podle Pýchy by zemědělci protestovali tak dlouho, dokud by jim vláda nevyhověla.

Nákup v obchodě (ilustrační foto)

Potraviny budou dál zlevňovat, naznačují ceny výrobců

Nová data Českého statistického úřadu o vývoji cen zemědělských výrobců naznačují, že by zlevňování některých druhů potravin mělo pokračovat i v následujících měsících.

Přečíst článek

Předseda Zemědělského svazu Pýcha uvedl, že zemědělci mají vůči ministrovi a vládě pět konkrétních požadavků. Požadují podpořit zaměstnanost na venkově prostřednictvím sociálního pojištění, nekrátit národní podporu pro životní pohodu zvířat a vrátit úroveň zdanění půdy na původní úroveň před konsolidačním balíčkem, případně nedanit evropské provozní dotace z prvního pilíře společné zemědělské politiky EU.

Čtvrtým požadavkem je, aby premiér a ministři zemědělství a průmyslu aktivně hájili zájmy českých zemědělců v jednání o obchodní dohodě s Ukrajinou. Posledním požadavkem je, že pokud Evropská komise umožní navýšit mimořádnou pomoc zemědělcům z evropských či národních zdrojů, aby tak Česká republika učinila v maximální možné výši.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme