Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Marek Výborný - informace o tématu

Na protest zemědělců do Prahy vyjelo 700 traktorů

Traktory pražské tepny 4. června neucpou. Zemědělci místo protestů budou jednat s vládou

Plánovaná demonstrace Zemědělského svazu ČR v Praze 4. června nebude. Místo protestu dali zemědělci přednost jednání s vládou. Uvedl to předseda svazu Martin Pýcha.

Přečíst článek
Mrazy poškodily většinu úrody v Česku

Dalibor Martínek: Pořád dokola. Ovocnářům to zmrzlo, ministr zaplatí. Za naše peníze. Proč?

Přečíst článek
Mrazy poškodily většinu úrody v Česku

Malí farmáři v ohrožení. A nejen ti. Mrazy mohou zlikvidovat i velké pěstitele

Letošní mrazy, které podle odhadu ovocnářů způsobily škody na úrodě za více než miliardu korun, ohrožují existenci zhruba 500 pěstitelů ovoce v Česku, uvedl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.

Přečíst článek
Freedomek v Tachově.

Budoucnost českého stavebnictví? Dřevostavby by mohly tvořit až čtvrtinu nových projektů

Dřevostavby by v roce 2035 mohly tvořit až čtvrtinu nově postavených budov v Česku. Cestou k tomu je i úprava stavebních norem, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Podle připravované Surovinové politiky pro dřevo by to pomohlo zvýšit přidanou hodnotu celého odvětví, posílit domácí ekonomiku i snížit uhlíkovou stopu, uvedl Výborný. Dodal, že české dřevo by se mělo více využívat a zpracovávat v tuzemsku a méně vyvážet do zahraničí.

Přečíst článek
Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům přesáhne podle odhadů ovocnářů miliardu korun

Mrazy úřadovaly. Ovocnáři evidují jedno z největších poškození úrody za posledních sto let

Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům přesáhne podle odhadů ovocnářů miliardu korun. Poškozena je většina ovocných stromů v Čechách, mrazy zlikvidovaly téměř 100 procent úrody. Škody na Moravě jsou asi 50 procent, vlivem počasí se tam situace může zhoršit. Ministerstvo zemědělství spustí program s pomocí 70 až 100 milionů korun pro pěstitele ovoce, jeho výši upřesní, v Daminěvsi na Mělnicku to řekli ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a předseda Ovocnářské unie Martin Ludvík.

Přečíst článek
Čeští zemědělci se připojí k evropským protestům 20. března

Zemědělci už mají plán na další protest. Spřáhnou se s kolegy z okolních zemí

Čeští zemědělci se připojí k evropským protestům 20. března, řekl předseda Zemědělského svazu (ZS) Martin Pýcha. Protestní jízdy traktorů a další techniky se podle něj uskuteční po celé ČR i na hranicích.

Přečíst článek
Zemědělci připravují další protest

Zemědělci připravují další protest, obrátit se chtějí i na prezidenta Pavla

Zemědělci připravují další protest na 21. března, řekla mluvčí Agrární komory (AK) Barbora Pánková. O formě protestu podle ní představenstvo a dozorčí rada AK teprve rozhodne. Doplnila, že se svými problémy se chtějí zemědělci obrátit také na prezidenta Petra Pavla.

Přečíst článek
Na protest zemědělců do Prahy vyjelo 700 traktorů

A zase ty traktory. Zemědělci protestovali u úřadu vlády. Je to vydírání, uvedl Fiala

Zemědělci s traktory a další technikou přijeli do Prahy. Protestní jízdou městem a demonstrací před Strakovou akademií chtěli vyjádřit nesouhlas s dosavadními kroky vlády a prosadit své požadavky. Vláda podle zástupců Agrární komory a Zemědělského svazu nehájí zájmy českých zemědělců.

Přečíst článek
Babiš zpochybňoval jakost potravin z Ukrajiny, podle Výborného dezinformoval

Babiš se rozjel ve Sněmovně. Kritizoval dovoz „otráveného“ ukrajinského obilí. Král dezinformátorů, kontroval Výborný

Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš zpochybňoval ve Sněmovně s odkazem na články z médií kvalitu zemědělských komodit a potravin dovážených z Ukrajiny. Proti jeho vyjádření se ohradil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), podle kterého lídr ANO šířil dezinformace. Babiš ale trval na tom, že říkal pravdu, naopak vinil ze lží Výborného, jenž ale mezitím z dolní komory odešel. Projednávání změn programu schůze zabralo poslancům zhruba čtyři hodiny.

Přečíst článek
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL)

Výborný zklamal zemědělce. Ti chystají další protesty

Vedení Agrární komory ČR (AK ČR) označilo dnešní jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) o podpoře zemědělství za zklamání. Od šéfa resortu čekali konkrétní návrhy, které ale nepřinesl. Komora proto vyzvala zemědělce, aby zahájili přípravu na protestní akce 7. března v Praze. Pokud ministr předloží konkrétní návrhy, protest se konat nemusí, uvedli představitelé AK ČR po jednání. Novinářům představili pět požadavků, která vůči Výbornému a vládě mají.

Přečíst článek
ministr zemědělství Výborný

Politický diář Jany Havligerové: Kde můžeme, pomůžeme

Ministr zemědělství Marek Výborný vymyslel, jak podpořit střední zemědělské podniky. Ta pravá cesta je podle něj mimo jiné v osvobození dotací od daní. Pokud by vládní koalice navrhované opatření vzala za své, hladce by prošlo v parlamentu – zvedli by pro něj ruku i opoziční poslanci z ANO. Aby také ne, ""anoisti" přece hlasovat proti zvýšení podpory pro zemědělce ani nemohou. Osvobození dotací od daní nic jiného neznamená.

Přečíst článek
ministr zemědělství Výborný

Výborný zvažuje osvobodit zemědělské dotace od daně, ANO by to podpořilo

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) zvažuje, že by se v rámci podpory českého zemědělství zrušilo danění dotací. Daň je podle něj v Evropské unii výjimkou, uplatňují ji pouze Česko a Slovensko. Osvobození zemědělských dotací od daní by podle prvního místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka podpořilo i největší opoziční uskupení. Politici to uvedli v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi Prima.

Přečíst článek
Reklama

News box

Letadlo s ruským prezidentem 👴 Vladimirem Putinem přistálo večer středoevropského letního času v Pchjongjangu, informovala agentura Interfax. Šéf Kremlu tak zahájil dvoudenní návštěvu KLDR, při níž se setká se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Putina podle BBC doprovázejí ministr obrany Andrej Bělousov, ministr zahraničí Sergej Lavrov a představitelé ruské vesmírné agentury Roskosmos. 
Americká automobilka Ford Motor plánuje další  rušení pracovních míst v Německu, Španělsku a Británii. Agentuře Reuters to dnes řekl šéf závodní rady továrny Fordu v Kolíně nad Rýnem Benjamin Gruschka. Rozhodnutí o rozsahu dalšího snížení počtu zaměstnanců v Evropě se podle něj očekává do konce tohoto měsíce.
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) a společnost Boeing o další čtyři dny odložily plánovaný návrat vesmírné 🚀 lodi Starliner z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) na Zem se dvěma astronauty na palubě. Šéf divize komerčních letů při NASA Steve Stich na dnešní tiskové konferenci řekl, že pracovní týmy budou díky odložení mít více času k analýze dat. Nové datum je stanovené na 26. června.
Novým generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO) se stane končící nizozemský premiér 👨 Mark Rutte, uvedl dnes server nizozemské televize NOS. Rutteho protikandidát, rumunský prezident Klaus Iohannis, se kandidatury vzdá. 
Euro dnes posiluje vůči dolaru. Americkou měnu táhne dolů statistika o maloobchodních tržbách za květen, která podpořila očekávání, že 🏛️ americká centrální banka (Fed) ještě letos sníží úrokové sazby. Krátce před 17:45 středoevropského letního času přidávalo euro k dolaru 0,05 procenta na 1,0739 dolaru.
Ceny ropy dnes pokračují v 📈 růstu, podporují je vyhlídky na snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 středoevropského letního času vykazovala nárůst o zhruba procento a dostala se nad 85 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate si připisovala téměř 1,4 procenta a a pohyboval se nedaleko 81,4 dolaru za barel.
Nejméně osm členů filipínského vojenského námořnictva utrpělo zranění při pondělním střetu filipínských plavidel s 🚢 loděmi čínské pobřežní stráže ve sporném Jihočínském moři. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na filipínskou armádu, podle níž čínská pobřežní stráž do filipínských lodí vrazila úmyslně a ve vysoké rychlosti.
Čínský premiér Li Čchiang navštívil 🏭 továrnu na zpracování lithia ve státě Západní Austrálie, a zdůraznil tak snahu Číny o zajištění klíčových nerostných surovin používaných mimo jiné při výrobě baterií do elektromobilů, chytrých telefonů a dalších elektronických zařízení. Li dnes ukončil návštěvu Austrálie, kam se vydal jako první předseda čínské vlády po sedmi letech.
Mezinárodní ratingová agentura Fitch 👍 zlepšila výhled polské ekonomiky na letošní i příští rok. Agentura nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Polska se v letošním roce zvýší o 2,8 procenta, zatímco dosud letošní růst odhadovala na 2,2 procenta. Odhad růstu na příští rok zvýšila na 4,3 procenta z dosavadních 3,2 procenta, informovala agentura PAP.

Počet obyvatel v Praze 5 by v roce 2045 mohl vlivem bytové výstavby 📈 vzrůst na zhruba 125 tisíc oproti loňským 93 tisíc. Vyplývá to z demografické analýzy, kterou si nechalo zpracovat vedení městské části a kterou dnes projednali její zastupitelé. Podle studie výrazně poroste počet dětí i seniorů, což bude znamenat tlak na místa ve školách a v sociálních zařízeních.

Reklama
Reklama
Doporučujeme