Rezervační platforma Restu končí. Neustála covid
Online rezervační platforma Restu po osmi letech ukončí ke konci roku svoji činnost. Společnost to uvedla na svém webu.
„Podobně jako celé gastro odvětví, i nás tvrdě zasáhla celosvětová pandemie, a to nás přimělo učinit těžké rozhodnutí,“ píše se ve vyjádření společnosti. Detaily redakce newstream.cz zjišťuje.
Platforma Restu funguje osm let. Pomocí webu nebo aplikace svým zákazníkům zajištovala rezervace ve vybraných restauracích. Za dobu její existence ji mělo, jak vyplývá z webových stránek společnosti, využít přes 16 milionů lidí.
Do gastronomické sítě Together přibyl před třemi týdny další podnik. „Optikou aktuální situace se další restaurace jeví jako šílenství, to uznávám,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz spolumajitel sítě David Petřík. Sektor gastronomie podle něj ještě čekají velké turbulence. V Together se proto víc zaměří na projekt „cloudové kuchyně” Wevar.
Petřík z Together: Gastro scénu čekají velké turbulence. My věříme onlinu
Money
„Pokud máte vytvořené rezervace pro rok 2022, nemusíte se obávat. Restauracím předáme všechny potřebné informace,“ uvedla dále společnost.
Systém spolupracoval s desítkami podniků různých gastronomických konceptů, od vegetariánských, přes zahraniční až po finediningové. Například Sia Restaurant, Aureole, Bruxx nebo Les Adelitas.
Co nejvíce restaurací v online prostoru se Restu snaží udržet díky spolupráci s platformou Dish, která dále bude nabízet zákazníkům možnost rezervací.
Vlivem zpřísnění protipandemických opatření, kdy je ode dneška umožněn vstup do restaurací pouze očkovaným a lidem po covidu, přijdou do konce letoška jejich provozovatelé souhrnně nejspíše o pět miliard korun.
Restaurace přijdou kvůli zpřísňování na tržbách o dalších pět miliard
Money
„Ve spolupráci se společností Dish se snažíme věnovat maximální úsilí, abychom co nejvíce restaurací udrželi v online prostoru a hostům zůstala možnost jednoduchých rezervací ... z profilů restaurací na Google, webových stránek a ze sociálních sítí,” uvedla společnost.
V lednu 2019 startup přesel z rukou Mitonu do německé Hospitality.digital, která je dceřinou společností německého Metra, do nějž investuje i miliardářské duo Daniel Křetínský a Partik Tkáč. Za cíl si tehdy dali rychlejší digitalizaci sektoru pohostinství. Restu už v minulosti jednu krizi přestálo, tehdy díky silné podpoře Mitonu. Dva roky omezení a uzávěr během covidu už ale nikoli.
Nápad na vznik „největší banky s českým kapitálem“ se možná zkomplikuje. Ani vylepšená nabídka na fúzi Monety s Air Bankou a Home Creditem nepřesvědčila rakouského aktivistu - fond chce hlasovat proti sloučení.
Aktivistický fond Petrus opět odmítá transakci PPF s Monetou
Money
Herní konzole od společnosti Sony je vyprodaná na měsíce dopředu, a když se dostane do nabídky e-shopů, je během sekund pryč. Na sekundárním trhu je cena konzolí podle zjištění redakce Newstream až dvojnásobná proti běžným obchodům.
Největší hit letošních Vánoc? Playstation 5, akorát jej neseženete
Enjoy
VYŠEL LETNÍ NEWSTREAM CLUB
Sázky na růst Česka se vyplácejí. Potvrzují to lidé různých oborů a zájmů, s nimiž se můžete potkat při čtení aktuálního vydání magazínu Newstream CLUB. Česko má totiž obří potenciál, který se daří čím dál více využívat. Platí to pro investory, globální i lokální firmy, ale také pro tuzemský realitní trh. Jak se na vlně zájmu svézt, poradí letní vydání magazínu.
Na obálce magazínu jsou sourozenci se Sara a Teo Sandevovi, kteří patří ke generaci, která už nemusí volit mezi původem a zemí, kde vyrostla. Ona jde hereckou cestou, on spojuje fotbal, studium a rodinný byznys. Oba ale dobře vědí, že jejich největší výhodou je právě mix českého zázemí a balkánských kořenů.
Aktuální vydání se věnuje právě sázkám na Česko z mnoha pohledů: z pohledu investorů drobných i institucionálních, ale i z pohledu lidí, kteří se snaží zemi posunout dál. K nim patří například Petr Dvořák, který shání soukromé prostředky na spolufinancování stavby nové pražské filharmonie, nebo investor Marek Dospiva.
Česko se také stává čím dál větším lákadlem pro zahraniční firmy, které zde mají vývojová centra. Důvodů je celá řada, ale klíčové jsou pro globální firmy tři věci: vhodná geografická poloha, bezpečnost, a hlavně silné technické zázemí, díky kterému tu mohou pracovat na nejpokročilejších inovacích.
To potvrzuje například šéf globální technologické společnosti Everpure Charlie Giancarlo, který působil v největších firmách světa, stál u zrodu internetu a nyní se věnuje datovým úložištím. Rozhovor s ním také přináší letní vydání magazínu Newstream CLUB.
A rostoucí zájem nadnárodních firem o možnost působit v Česku potvrzuje také Tomáš Partsch z CTP, který vysvětluje, jak se z Brna stává evropské Silicon Valley.
Dvanácté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji, distribuci zajišťuje Send. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na newstream.cz.