Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Obyčejná práce: Krepové růže jsou stále trendy, mladí ale střílet neumí, říká majitelka pouťové střelnice

Střelnice na Matějské pouti
ČTK
Michal Nosek

V sobotu 22. února odstartoval již 430. ročník Matějské pouti. Nejznámější česká pouť potrvá v pražských Holešovicích až do pondělí 21. dubna. A návštěvníci i přes velkou nabídku moderních atrakcí stále vyhledávají také staré a osvědčené radosti. Například klasickou střelnici.

Kromě střelnice láká pouť i na další klasické atrakce jako autodrom, lochneska, hydraulické labutě, ruské kolo, strašidelné domy, řetízkové kolotoče. Součástí jsou však samozřejmě i moderní adrenalinové atrakce.

Zamilovaní stále chtějí krepové růže

„Největší letošní událostí je návrat horské dráhy Cyklon, která na výstavišti byla od roku 1975. Nyní se po sedmi letech po generální opravě znovu vrátila na své místo,“ říká Jana Langerová, která provozuje nedalekou střelnici s tím, že vstupné na horskou dráhu je 150 korun. Tahle cena zhruba odpovídá sedmi nábojům na její střelnici. „Pro zamilované muže je stále atraktivní vystřelit pro svou milou krepovou růži, ale mladá generace už střílet moc neumí, tak se jim to prodražuje,“ směje se paní Jana, která se svou maringotkou cestuje po poutích přes třicet let.

Střelnice jí stále uživí a v zimě si vždy najde nějakou brigádu, tržby dle jejích slov už tak velké jak dříve nejsou a navíc musí nabízet atraktivní sortiment, který si zájemci chtějí vystřelit. 

Ceny se zdvojnásobily

Za uplynulých deset let se ceny na pouti téměř zdvojnásobily. Ty letošní ceny ale již zůstaly podobné jako loni. Nejlevnější atrakce začínají na 60 korunách, větší atrakce pak stojí kolem 150 korun a ty nejdražší i tři stovky. Na většině z nich se dá platit pouze hotovostí.

Oproti loňskému roku podražilo občerstvení. Nejvýrazněji langoš, který aktulálně stojí 150 korun. Podobně je na tom klobása. Nejlevnější párek v rohlíku se dá koupit za 50 korun a půl litru piva za 70 korun. 

Vstupenky lze zakoupit v pokladnách u všech vstupů – u hlavního vstupu z ulice U Výstaviště, z ulice Za Elektrárnou a z parku Stromovka. Lze je také objednat on-line přes Ticketportal. Ve všední dny je vstup zdarma, o víkendech a svátcích činí vstupné 30 korun. Pouť je otevřena od úterý do pátku mezi 12:00 a 21:00, o víkendech a svátcích pak od 10:00 do 22:00. 

Servis k lyžování neodmyslitelně patří

Obyčejná práce: Neservisované lyže se vám můžou krutě nevyplatit, říká technik

Pravidelný servis lyží je klíčem k pohodlné, bezpečné a zábavné jízdě. Práce servismana je tak pro lyžaře nenahraditelnou, protože technik dokáže připravit lyže tak, aby podávaly maximální výkon.

Přečíst článek

Lyžování je nyní hlavním sportem

Obyčejná práce: Jsem průvodce, učitel i motivátor, nejhorší jsou frustrovaní klienti, říká lyžařský instruktor

Aktuální počasí lyžařům velice přeje a horské svahy jsou plné. Nezahálejí tak ani lyžaři, ani lyžařští instruktoři, kteří se věnují zejména dětem. Práce lyžařského instruktora je profesí, která spojuje vášeň pro sport, lásku k přírodě a chuť pracovat s lidmi. Pro ty, kteří milují zimní hory a mají přirozený talent učit dovednosti, je to nejen povolání, ale také životní styl.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Party u příležitosti čtvrtého výročí otevření rockového klubu Bunkr 17.listopadu 1995. Na snímku je český prezident Václav Havel (vpravo) Martin Mejstřík (stojící s cigaretou) a bývalý poslanec a hudebník Michael Kocáb (v čele stolu).

Magical Mystery Tour po Praze aneb Kde se psala mnohdy divoká historie hudebního showbyznysu

Přečíst článek
Nastane konečně klid? Bývalý golfový areál v Praze-Klánovicích a plány majitelů na jeho obnovu vyvolaly v roce 2008 protesty místních obyvatel.

Nastane konečně klid? Bývalý golfový areál v Praze-Klánovicích vzbuzující protesty koupilo hlavní město

Přečíst článek
Je ještě zábavnější než před pandemií, chválí Prahu The New York Times

Je ještě zábavnější než před pandemií, chválí Prahu The New York Times

Přečíst článek
Doporučujeme