Nike bude mít nového šéfa. Investoři to ocenili

Americký výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike bude mít nového šéfa. Firma oznámila, že její současný výkonný ředitel John Donahoe příští měsíc odejde z funkce. Nahradí ho Elliott Hill, který ve firmě v minulosti působil na různých vedoucích pozicích v Severní Americe i Evropě.
Akcie podniku na toto oznámení reagovaly silným růstem. Před otevřením burzy přidávají skoro sedm procent. Změna ve vedení firmy přichází v době, kdy se Nike potýká se slábnoucími tržbami a zostřující se konkurencí.
Šedesátiletý Hill působil ve společnosti Nike 32 let, v roce 2020 však z firmy odešel. „Jsem nadšený, že mohu Elliotta přivítat zpátky v Nike,“ uvedl předseda správní rady podniku Mark Parker. Správní rada podle něj dospěla k závěru, že Hill je vzhledem ke svým schopnostem a zkušenostem „správnou osobou, která bude řídit další fázi růstu společnosti Nike“. Čtyřiašedesátiletý Donahoe ve firmě do konce ledna zůstane jako poradce, aby pomohl zajistit hladký průběh změny ve vedení.
Podle analytičky Jessicy Ramirezové ze společnosti Jane Hali & Associates přináší změna ve vedení „pozitivní signál“, protože do čela podniku se postaví někdo, kdo ho dobře zná. „Vypadá to, že společnost Nike chtěla přivést zpět někoho s velkými zkušenostmi a rozsáhlými vědomostmi o podniku a jeho problémech,“ uvedl analytik David Swartz z firmy Morningstar Research. Donahoe, který se stal šéfem společnosti Nike začátkem roku 2020, podle něj přišel do firmy „bez jakýchkoliv zkušeností v odvětví“.
V Burgundsku se odehrála hvězdná transakce: Vinařství Domaine William Fevre se přesunulo z ruky do ruky v rámci francouzské elity. Cenovka - skoro 90 milionů eur.
Saskia, sedmatřicetiletá dědička Rothschildů, koupila vinici od miliardáře Pinaulta
Enjoy
Novopečený majitel TV Barrandov Jan Čermák ovládl další firmu. Jde o Montpetrol, strojírenskou společnost z Hodonína, která se soustředí na byznys v oblasti ropy a plynu.
Majitel Barrandova Čermák ovládl strojaře z Hodonína
Leaders
Harland & Wolff postavil Titanic i řadu lodí pro britskou armádu. Obrovské jeřáby loděnice jsou jedním ze symbolů severoirského Belfastu, který o ně ale možná přijde. Lodnímu průmyslu se aktuálně moc nedaří a slavná firma je od pondělka v insolvenci.
Blíží se konec výrobce Titanicu? Slavná loděnice míří do insolvence
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.