Reklama

obuv - informace o tématu

Christian Louboutin

Po ďábelských lodičkách přijdou brýle. Christian Louboutin míří do nových vod

Nemáte-li na ikonické lodičky s červenou podrážkou, kupte si aspoň sluneční brýle. Tato rada však bude vyznavačům legendární francouzské značky co platná až v létě 2025. V té době totiž Christian Louboutin uvede na trh svoji vůbec první kolekci brýlí. Pokračuje tak ve svém plánu z roku 2022 rozšiřovat prodej obuvi o nejrůznější kategorie luxusních doplňků.

Přečíst článek
Botas

Naděje pro Botas. Legendární značku chtějí koupit zlínské Vasky

Obuvnická firma Vasky mladého podnikatele Václava Staňka ze Zlína chce koupit značku Botas, která je od letoška v likvidaci. S majitelem Botasu jedná o podmínkách. Peníze na odkup chce získat výprodejem některých svých modelů, uvedl Staněk.

Přečíst článek
Výroba botasek v závodě ve Skutči v únoru 2013.

Výroba botasek po šedesáti letech definitivně končí. Firma je v likvidaci, prodej značky nevyšel

Výrobce obuvi Botas ze Skutče na Chrudimsku je v likvidaci. Rozhodla se k ní vlastnická společnost Benal, vyplývá z dokumentu ve Sbírce listin. Výroba obuvi značky Botas byla zastavena, jak dříve uvedl server Seznam Zprávy, důvodem bylo výrazné zdražení energií i nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Firma Botas propustila část ze 70 zaměstnanců.

Přečíst článek
Dělnice pracuje na výrobě boty ve firmě Botas (na snímku z 9. července 2019), která ve Skutči na Chrudimsku funguje 70 let.

Konec tradičních botasek? Výroba ve Skutči kvůli krizi skončila

Ve Skutči na Chrudimsku byla uzavřena výroba obuvi značky Botas. Důvodem bylo podle majitele firmy Františka Nestávala výrazné zdražení energií i nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Nestával serveru řekl, že zvažuje přesun výroby i prodej značky. Rozhodne se v následujících měsících. Firma Botas propustila část ze 70 zaměstnanců.

Přečíst článek
Design a transformace. Příběhy českého designu 1990–2020, výstava

Od cibuláku k 3D tisku. Proměny českého designu mapuje výstava v Bruselu

Ukázat zdařilé české výrobky, ale i historické a společenské pozadí, na kterém vznikaly. Takový je hlavní cíl výstavy o proměnách českého designu, která tento týden začíná v bruselském Design Museum Brussels při příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie. Návštěvníci na ní uvidí například historický závodní vůz značky Škoda či výrobky ze skla a porcelánu. Vyzkoušet si budou moci také počítačovou hru brněnského studia Amanita Designs.

Přečíst článek

Česká K&H koupila slovinského výrobce bot na běžky Alpina za stovky milionů

Posledního velkého výrobce obuvi ve Slovinsku, firmu Alpina, koupila česká společnost K&H. Za nezveřejněnou částku ji získala od slovinského státu. Na svých stránkách to uvedla slovinská státní likvidační společnosti DUTB. Podle dřívějších informací médií K&H za firmu nabídla skoro půl miliardy korun.

Přečíst článek
Foot Locker, prodejna v Praze

Foot Locker se zaměří na Hispánce i Japonce. Koupil jejich oblíbené řetězce

Prodejce sportovní obuvi Foot Locker koupí dva menší řetězce obchodů s obuví za celkem 1,1 miliardy dolarů (23,6 miliardy korun). Akvizice jsou součástí plánu na rozšíření prodejen mimo nákupní centra a expanzi v Asii.

Přečíst článek
Reklama

News box

Předseda maďarského parlamentu🏛 László Kövér dnes podepsal dokument o vstupu Švédska do NATO a předal ho prezidentské kanceláři, uvedla s odkazem na maďarské úřady agentura Reuters. Ratifikace nyní čeká na podpis✍ hlavy státu.
Zelení si dnes zvolí nové vedení, zahájí také volební kampaň do Evropského parlamentu🏛. Na dvoudenním sjezdu v Praze bude dvojice spolupředsedů mimoparlamentního uskupení Magdalena Davis a Michal Berg obhajovat své funkce, stranu vedou společně od roku 2020, kdy nahradili Petra Štěpánka.
Akcie ve Spojených státech v závěru týdne znovu posílily. Díky pokračujícímu nadšení pro umělou inteligenci (AI)💻 se dařilo technologickým společnostem. Růst podpořily i klesající výnosy ze státních dluhopisů. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme