Reklama

Newstream pořádá další diskusní setkání, tentokrát na téma DIVERZITA

Newstream pořádá další diskusní setkání, tentokrát na téma DIVERZITA
iStock
 nst
nst

Žen v rozhodovacích pozicích v České republice přibývá, ale jen pomalu. Manažerské funkce jsou pořád doménou mužů, žen ve vedení je málo. Z mnoha výzkumů vyplývá, že mít v čele šéfovou se firmám dlouhodobě vyplácí. Diverzita v týmu je pak zárukou lepších výsledků. Proč se tuzemským firmám moc nedaří vytvořit adekvátní podmínky pro kariérní růst žen? Brání ženám v postupu skleněný strop? A jak si v otázce diverzity stojí ČR ve srovnání s ostatními evropskými státy? Diskutovat o tom budou hosté eventu DIVERZITA, který pořádá byznysový web Newstream.cz.

Reklama

V České republice je v porovnání s ostatními státy Evropy stále nedostatek žen ve vedoucích pozicích. Proč tomu tak je? A jaké to má pro firmy i společnost jako celek důsledky? A jsou zákonné kvóty pro ženy ve vedení tou správnou cestou k dosažení diverzity? Nejen na to odpoví účastníci diskusního setkání pořádaného byznysovým portálem Newstream.cz, které se bude konat 20. dubna 2023 v OREA Hotel Angelo, Praha 5.

Diskuse se zaměří na tato témata:

  • Podpora kariérního růstu žen. Sladění pracovního a soukromého života.
  • Mají kvóty na ženy v managementu smysl? Nebo je to pro moderní společnost zpátečnický krok?
  • Rozdíly mzdovém ohodnocení mužů a žen. 
  • Vzdělávací programy na podporu diverzity.
  • Přístup ke starší generaci zaměstnanců. Zkušení kolegové jsou pro firmy přínosem.
  • Pozdější odchodovost do důchodu vs. nastupující trend middle age.

Kdo na akci vystoupí 

V roli keynote spíkryně se představí Sara Gay, ředitelka diverzity, rovnosti a inkluze v UniCredit Group. Dále budou diskutovat Iva Kostnerová, Head of business operations v Global Payments, Pavlína Kalousová, Corporate Affairs & Communications Director CZ/SK Plzeňského Prazdroje, Lenka Šťastná, prezidentka BPWCR a zakladatelka Equal Pay Day ČR a další.

Akce je pouze na pozvání. 

video

Krize je impulzem k férovější společnosti, shodli se účastníci konference za rovné příležitosti

Sdílení, podpora a motivace. V tomto duchu se nesla třídenní konference Equal Pay Day 2022, která se letos konala již po třinácté.

Přečíst článek

Ženy musí pracovat o 60 dnů déle, aby vydělali jako muži za celý rok. A rozdíl začal stagnovat

Ženy musely letos pracovat o dva měsíce déle, aby vydělaly stejně jako muži za loňský rok. A rozdíl se nezměnil

Ženy v Česku musely letos pracovat přibližně o 60 dní déle – tedy zhruba do dnešního dne –, aby dosáhly na stejnou výplatu jako muži v roce 2022. Meziročně došlo k nulovému posunu. Gender Pay Gap (GPG), tedy údaj udávající, o kolik ženy v průměru vydělávají méně než muži, se v Česku drží na 16,4 procenta, přičemž průměrný rozdíl v EU činí 13 procent. To řadí českou ekonomiku na 21. místo v EU třeba za Bulharsko či Slovensko.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Každá další generace je sebevědomější. Vzdělání a podpora vedou ženy k finanční nezávislosti, zaznělo na setkání Klubu žen

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme