Reklama

Krize je impulzem k férovější společnosti, shodli se účastníci konference za rovné příležitosti

 nst
nst

Sdílení, podpora a motivace. V tomto duchu se nesla třídenní konference Equal Pay Day 2022, která se letos konala již po třinácté.

Reklama

Letošní ročník konference Equal Pay Day s podtitulem „Změna! Budoucnost může být jiná?“ přilákal víc než tisícovku účastníků, kteří se zapojili do diskuse na téma rovného odměňování, diverzity a rovných příležitostí.

„Téma letošního ročníku jsme zvolily již loni v létě a rozhodně jsme netušily, jak moc do doby konání naší konference dozraje. Prostřednictvím vystupujících se nám potvrdilo, že volba tématu byla příhodná. Stále totiž platí, že změna je v současné době jedinou jistotou, na kterou se můžeme spolehnout,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women CR, která Equal Pay Day organizuje už od roku 2010.

„Je tak jen na nás, jak příležitost, kterou s sebou změna vždy přináší, využijeme, jak na ni budeme nahlížet. Osobně bych byla ráda, kdybychom to nové, co jsme se v posledních dvou letech naučili zejména na poli flexibility, dokázali promítnout do dlouhodobějšího, udržitelnějšího, a hlavně férovějšího chování celé společnosti,“ dodala Šťastná.

Podívejte se, kdo na akci vystoupil:

V rámci páteční konference se na pódiu objevila řada témat. O přínosech diverzity pro firmy a jejich management mluvila Ivana Tůmová ze společnosti Mondelēz. Lenka Simerská z projektu 22 % K ROVNOSTI seznámila účastníky s tím, jak si Česko momentálně stojí s ohledem na Gender Pay Gap.

Andrea Gontkovičová z Philip Morris ČR hovořila o významu certifikace rovného odměňování pro firmy a podělila se o zkušenosti s flexibilními či částečnými pracovními úvazky. Adriana Jahňáková ze společnosti LEGO se s účastníky podělila o řadu tipů, jak být kreativnější a sebevědomější.

Daria Maslovskaia ze společnosti Mars promluvila o tom, jak inkluze souvisí s tzv. udržitelnými cíli (ESG), o kterých mluvily i Hana de Goeij z TV Nova a Klára Beňačková z Kauflandu. Ekonomka Helena Horská z Raiffeisenbank připomněla ve svém vystoupení důležitost zapojení žen ve společnosti. Právě v krizi se totiž podle ní ukázalo, že to jsou zejména ženy, které stanuly v první linii. Závěr konferenčního dne pak patřil Anu Viks, koordinátorce BPW Europe.

Equal Pay Day v České republice pořádá od roku 2010 veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR, která celoročně vede kampaň za #rovnémzdy medializuje ženské vzory, mentoringové programy, podporuje téma postavení a vlivu žen ve společnosti. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 90 let ve více než 100 zemích světa. 

Newstream byl medálním partnerem akce. 

Ženy vs. muži. V zápase za rovné odměňování ve sportu neplatí fair play, najdou se ale světlé výjimky

Průměrnému hráči NBA stačí pouhých 91 hodin, aby vydělal stejnou částku jako průměrná hráčka WNBA za celý rok. Rozdíly v odměnách mužů a žen jsou v profesionálním sportu daleko nad společenským průměrem. Zápas za férové odměny pokračuje - nutno ale dodat, že u některý sportů celkem úspěšně. „Mnohdy k tomu postačilo jen podpoření požadavků sportovkyň ze strany médií, politiků či širší veřejnosti, podotýká Denisa Linhartová, členka Komise rovných příležitostí Českého olympijského výboru.

Přečíst článek

Equal Pay Day

Ženy letos pracovaly 60 dní „zadarmo“. Den platové rovnosti připadá na dnešek

Ženy v Česku musí v roce 2022 pracovat o 60 dní déle, aby dosáhly na stejnou výplatu jako muži v roce 2021. Dobrou zprávou ale je, že oproti loňsku je to o devět dní méně. Děje se tak díky růstu výdělků ve vysoce feminizovaných odvětvích, jako je například školství nebo zdravotnictví. Problém je, že efekt covidových bonusů ve zdravotnictví není zrovna trvalý. Nepředstavuje systémovou změnu, míní socioložka a genderová expertka Lenka Simerská. 

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

  •  
Reklama

Související

Equal Pay Day 2023: Rovné příležitosti pohánějí ekonomický růst a posilují demokracii

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme