Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Napsali jste něco špatně? WhatsApp umožní uživatelům upravit odeslanou zprávu

WhatsApp umožní svým uživatelům upravovat zprávy do 15 minut od odeslání
Profimedia.cz
 ČTK

Aplikace pro zasílání zpráv a multimediálních souborů WhatsApp umožní svým uživatelům upravovat zprávy do 15 minut od jejich odeslání. Aplikace, kterou vlastní technologický gigant Meta Platforms, tak nabídne podobnou službu, jako nabízejí konkurenční platformy Telegram a Signal, uvedl server BBC.

Reklama

Nová funkce bude k dispozici všem asi dvěma miliardám uživatelů WhatsApp v nadcházejících týdnech. Největším trhem aplikace je Indie, kde má 487 milionů uživatelů.

Facebook dostal v EU rekordní pokutu za správu dat uživatelů. Vyšší než kdysi Amazon

AKTUALIZOVÁNO: Facebook dostal v EU rekordní pokutu za správu dat uživatelů. Vyšší než kdysi Amazon

Provozovatel sociální sítě Facebook, společnost Meta Platforms, dostal v EU rekordní pokutu ve výši 1,2 miliardy eur (asi 28 miliard korun). Důvodem je podle evropských regulačních orgánů porušení práv spotřebitelů na ochranu soukromých údajů, které Meta přenáší z EU na servery ve Spojených státech. Podle Bruselu tak Meta nedokázala ochránit data před americkými bezpečnostními službami, uvedla agentura Bloomberg. Firma se odvolá.

Přečíst článek

"Jsme velmi rádi, že vám můžeme přinést více kontroly nad vašimi zprávami. Od opravy jednoduchého překlepu až po přidání dodatečného obsahu do zprávy," uvedl WhatsApp v příspěvku na svém blogu. "Stačí, když do 15 minut po odeslání dlouho stisknete odeslanou zprávu a z nabídky vyberete možnost 'upravit' (edit), " stojí dále.

Příjemce neuvidí původní zprávu 

Upravená zpráva bude označena, takže příjemci budou vědět, že obsah byl změněn. Neuvidí však, jak byla zpráva během času upravována.

Reklama

Čistý zisk americké internetové společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, se v prvním čtvrtletí meziročně snížil o 24 procent na 5,71 miliardy dolarů.

Zisk Mety se ve čtvrtletí snížil, ale tržby rostly. Akcie majitele Facebooku a Instagramu výrazně posílily

Čistý zisk americké internetové společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, se v prvním čtvrtletí meziročně snížil o 24 procent na 5,71 miliardy dolarů (zhruba 122 miliard korun). Tržby však vzrostly o tři procenta na 28,65 miliardy dolarů a překonaly očekávání analytiků. Akcie podniku si po zveřejnění výsledků připisovaly více než deset procent.

Přečíst článek

Meta vlastní také sociální sítě Facebook a Instagram. Facebook zavedl funkci úprav skoro před deseti lety. Přibližně v té době Facebook uvedl, že více než polovina uživatelů se připojuje na jeho stránky z mobilních telefonů, a při psaní zpráv tak více hrozí, že udělají překlep. Na Facebooku jsou také upravené zprávy označené a uživatelé mají k dispozici rovněž informace o historii úprav.

Podobně sociální síť Twitter loni uvedla, že umožní platícím uživatelům upravovat své tweety, a to několikrát do 30 minut od jejich zveřejnění. Vlastníkem Twitteru je podnikatel Elon Musk, který vlastní i Teslu a další firmy.

aMAZON

Po Metě oznámil druhé kolo propouštění také Amazon. O práci přijde dalších 9 tisíc lidí

Americký internetový obchod Amazon hodlá zrušit dalších 9000 pracovních míst. Šéf podniku Andy Jassy to uvedl ve sdělení zaměstnancům. Firma už začátkem ledna oznámila, že zruší zhruba 18 tisíc míst. 

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme