Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Microsoft identifikoval některé původce útoků. Software narušili Číňané

Microsoft identifikoval některé původce útoků. Software narušili Číňané
Profimedia
 ČTK

Americká společnost Microsoft identifikovala některé původce kybernetických útoků prostřednictvím jejího softwaru. Jsou mezi nimi tři čínské hackerské skupiny, kterým se tak dařilo napadat počítačové systémy některých amerických vládních úřadů a firem. Microsoft o tom informuje na svém webu.

Hackeři útoky prováděli s využitím dříve neznámého zranitelného místa v softwaru Microsoftu. Napadají program Microsoft SharePoint, který slouží hlavně ke sdílení dokumentů, ke spolupráci v týmu a ke správě firemního obsahu. Odtud se pokoušejí zcizit data a hesla.

Judson Althoff, obchodní ředitel Microsoftu

Microsoft propouští tisíce lidí a její šéf si vzal dvouměsíční volno na odpočinek

Softwarový gigant nahradí část interních obchodníků externími firmami. Microsoft šetří kvůli nákladům na AI.

Přečíst článek

Microsoft už vydal aktualizaci, která bezpečnostní mezeru odstranila. Podle bezpečnostních odborníků, na které se odvolává agentura DPA, je ale možné, že hackeři přístup k systémům získali natrvalo, tedy i po odstranění bezpečnostní mezery.

O dvou identifikovaných útočnících je podle americké firmy známo, že jejich aktivity sponzoruje vláda. Microsoft je monitoruje pod názvy Linen Typhoon a Violet Typhoon.

CEO společnosti Nvidia Jensen Huang

Nvidia přepisuje dějiny. Je první firmou na světě s hodnotou nad 4 biliony dolarů

Americký výrobce čipů Nvidia se stal celosvětově první firmou s akciemi na burze, jejíž tržní hodnota dosáhla čtyř bilionů dolarů (84,2 bilionu korun).

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Týden tradera: Po hororovém dubnu se trhy uklidňují. Pomáhají spekulace o jednání mezi USA a Čínou

Přečíst článek
Doporučujeme