Reklama

Komárek bohatne. Sazce se daří lépe než před pandemií

Sazka, ilustrační foto
Sazka

Čistý zisk sázkové společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka v prvním pololetí meziročně vzrostl více než čtyřnásobně na 177,1 milionu eur (4,5 miliardy korun).

Reklama

Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o 94 procent na 1,27 miliardy eur (32,2 miliardy korun). 

„S potěšením mohu oznámit, že skupina Sazka ve druhém čtvrtletí podala výborný výkon. Toho jsme dosáhli díky naší rozmanité škále produktů, prodejních kanálů a geografické expozici nebo rychle se rozvíjejícího on-line podnikání,” uvedl generální ředitel společnosti Robert Chvátal.

Zejména v prvním čtvrtletí se společnost potýkala s omezeními kvůli opatřením proti koronaviru, kdy velká část poboček nebo kasin zůstala uzavřena. „Výkon po opětovném otevření se vrátil na úroveň před covidem. Nyní jsme nad úrovněmi z roku 2019,” doplnil Chvátal.

Karel Komárek, KKCG

Komárkova Aricoma kupuje švédskou Stratiteq. Posílí v oblasti datové analýzy

Firma Aricoma Group ze skupiny KKCG Karla Komárka koupila švédskou technologickou a poradenskou společnost Stratiteq. Vypořádání transakce očekává na začátku října, cenu nezveřejnila.

Přečíst článek

Sázkařské šílenství

Ve druhém čtvrtletí vzrostl čistý zisk meziročně osminásobně na 141,9 milionu eur (3,6 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek se zvýšily trojnásobně na 740,1 milionu eur (18,8 miliardy korun).

Sazka Group stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách. Loni v červnu se stala většinovým majitelem rakouské loterijní společnosti Casinos Austria, když v ní zvýšila svůj podíl na 55,48 procenta. Sazka Group také vlastní zhruba 40 procent v největší řecké sázkové firmě OPAP a 32,5 procenta v italské společnosti LottoItalia.

Euro 2021. Pohár patří Itálii

Tři miliardy. Češi na fotbalové Euro prosázeli nejvíce peněz v historii

Objem sázek na fotbalové Euro dosáhl u sázkových kanceláří v Česku zhruba tři miliardy korun. To je o půl miliardy více než při dosud rekordním fotbalovém mistrovství světa 2018.

Přečíst článek

Sazka, ilustrační foto

Sazka míří na burzu, zvažuje Londýn

Loterijní společnost Sazka podle agentury Bloomberg oživuje svůj záměr vstoupit na burzu, pravděpodobně londýnskou. Sveze se na vlně pandemických levných peněz.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme