Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Intel dohání inovační mezeru i smluvní výrobu, nově zaháčkoval Amazon

Intel, výrobce čipů,
iStock
 ČTK

Americký výrobce mikroprocesorů Intel se díky inovacím hodlá do roku 2025 stát opět světovým lídrem. Posiluje proto smluvní výrobu, nově bude čipy vyrábět pro konkurenční firmu Qualcomm i pro cloudovou divizi internetové společnosti Amazon AWS.

Reklama

Intel chce ve smluvní výrobě dohnat své asijské konkurenty - tchajwanskou firmu TSMC a jihokorejskou Samsung. To a posílené investice do vývoje by mu mělo pomoci vrátit se na špici výrobců mikrokrocesorů.

Ve výrobě čipů Intel dominoval desítky let a je stále jejich největším výrobcem na světě. V poslední době ale nabral ve srovnání s asijskou konkurencí zpoždění ve vývoji. Od doby, kdy společnost Apple představila svůj první chytrý telefon, se jen těžce přizpůsoboval odklonu od osobních počítačů k mobilním zařízením. Stálo ho to podíl na trhu a někteří zákazníci si dokonce začali čipy vyrábět sami. Předchozí slávu má firmě vrátit manažer Pat Gelsinger, který se do Intelu vrátil po přestávce ve společnosti VMware a v únoru nastoupil na pozici generálního ředitele.

Intel, výrobce čipů, chystá obří akvizici

Intel chce koupit svého rivala. Nabízí závratnou částku

Intel chystá největší akvizici ve své dosavadní historii. Za 30 miliard dolarů (650 miliard korun) chce převzít konkurenčního výrobce čipů, společnost GlobalFoundries. S odvoláním na informované zdroje to píše list Wall Street Journal.

Přečíst článek

Intel chce zintenzivnit inovace a změnit přístup používaný k měření pokroku ve výrobě čipů. Podle názoru firmy poskytuje současný systém asijským konkurentům nespravedlivou výhodu.

Reklama

Čipový gigant představil technologii s označením Intel 20A, která má zvýšit citlivost a účinnost tranzistorů v čipu.

Podle analytika společnosti Wedbush Securities Matta Brysona ale investory oznámení Intelu neuklidnilo. Zdůraznil, že podle časové osy, kterou firma představila, bude trvat roky, než Intel dožene tchajwanského rivala TSMC.

Akcie Intelu od začátku roku zpevnily asi o devět procent a v pondělí uzavřely na 54,31 dolaru. Od jara ale citelně oslabily, v dubnu vystoupily nad 68 dolarů.

Tesla, nabíjení vozu Model X

Tesla má zisk přes miliardu dolarů. Lépe než konkurence ustála čipový hladomor

Zisk automobilky Tesla ve druhém čtvrtletí byl opět rekordní a poprvé překonal hranici miliardy dolarů. Lépe než konkurence si firma poradila s nedostatkem čipů a s narušenými přepravními řetězci.

Přečíst článek

Výroba Škoda Fabia v mladoboleslavském závodu

Automobilky vyrábí pod své možnosti. Chybí jim díly i lidi

Automobilky v Česku vyrábí pod svými kapacitami, zdaleka nedosahují předpandemických čísel. Poptávka po vozech je, výrobu ale brzdí nedostatek dílů.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme