Dimon zatočí s home office. Práce na dálku nefunguje, říká

JPMorgan Chase se chystá zrušit hybridní model práce. Desetitisíce zaměstnanců bankovního gigantu se bude muset vrátit do kanceláří na pět dní v týdnu, píše Bloomberg.
Generální ředitel banky Jamie Dimon již dříve kritizoval model práce na dálku. I proto se očekává, že největší americká banka, která celosvětově zaměstnává více než 300 tisíc lidí, v nadcházejících týdnech zruší stávající benefit, který umožňuje zaměstnancům zůstat dva dny v týdnu na home office. Mnoho z nich by se mělo vrátit do kanceláří na pět dní v týdnu, uvedl Bloomberg. Mluvčí banky však odmítl plány komentovat.
Tento krok by pro jednoho z největších hráčů na Wall Street znamenal návrat k pravidlům před pandemií. Firmy z Wall Street se v pohledu na práci z domova rozcházejí, manažeři zůstávají rozděleni v tom, jak flexibilní by měla být pracovní ujednání. Banka Goldman Sachs například již dlouho prosazuje, aby zaměstnanci byli v kanceláři pět dní v týdnu, zatímco Citigroup zachovala pro mnoho zaměstnanců třídenní model.
Největší americké banky reportují výsledky za druhé letošní čtvrtletí. Kvartál to byl úspěšný zejména pro banku JPMorgan Chase. Přesto podle svého šéfa Jamie Dimona nepodceňuje rizika spojená se současnou geopolitickou situací.
Dimon z JPMorgan: Ekonomický výhled je spíše příznivý, zůstáváme ale ostražití
Money
Dimon je přesvědčený, že zaměstnanci lépe spolupracují osobně. Nařízení, která masově nutí tisíce zaměstnanců k návratu do kanceláří, se ale neukázala být snadno vymahatelná a také realizovatelná, jak se ukázalo třeba v případě Amazonu. E-commerce gigant nařídil úplný návrat do kanceláří loni v lednu, nakonec ale musel termín odložit, protože v některých pobočkách neměl pro své vracející se zaměstance místo.
Chorvaté by měli s dalším zdražováním přibrzdit, konstatoval guvernér chorvatské centrální banky Boris Vujčič.
V Chorvatsku je draho. Na bezkonkurenční zvyšování cen upozorňuje tamní centrální banka
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.