Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Fakturační program vám v podnikání uvolní ruce

Fakturační program vám v podnikání uvolní ruce
profimedia.cz
Komerční spolupráce

Mějte pořádek ve fakturách, zautomatizujte rutinní vystavování faktur a propojením s bankou si usnadněte párování plateb. Faktury v programu naklikáte za pár vteřin a uspořený čas můžete místo administrativy věnovat tomu, co vás na podnikání baví.

Reklama

Fakturace snadno online

Už žádné zdlouhavé vypisování údajů na faktuře nebo překlepy v částkách. Pouze zadejte IČ, položku a částku, kterou fakturujete – zbytek už fakturační program doplní sám z databáze. Kromě toho ověří solventnost zákazníka, spočítá výši DPH nebo převede koruny na eura či dolary podle aktuálního kurzu ČNB.

Češi nemají kreditky v lásce. Jejich výhody hledají u moderních alternativ

Zatímco pro Američana platební karta rovná se kreditka, Češi si ke kreditním kartám cestu nenašli. Kvůli předsudkům o životě na dluh se jim, k jejich vlastní škodě, spíše vyhýbají. Kreditní služby totiž přinášejí řadu výhod. Které to jsou, jaké alternativy kreditek existují a jaké trendy se k nám blíží ze Západu, shrnuje ve svém příspěvku Pavel Prucek, Head of Product ve společnosti Twisto.

Přečíst článek

Pohlídá za vás, že platba od klienta přišla včas, a pokud ne, automaticky mu pošle upomínku (kterou si předem nastavíte podle šablony).

Neustálý přehled o tom, jak se vám daří

S fakturačním programem získáte zpátky klid a dobrý spánek. Místo neustálého přepočítávání, jak na tom v podnikání jste, v programu hned vidíte:

  • jaké částky jste vyfakturovali,
  • kolik peněz vám přijde na účet
  • a kolik musíte naopak zaplatit.

Přehled výdajů a příjmů si zobrazíte v tabulce nebo grafu za den, kvartál i za celý rok. Stačí jeden pohled a hned máte o svém cashflow jasno.

Kontakty a zakázky pod kontrolou

Pokud máte pravidelné odběratele, uložte si je do adresáře. Při fakturaci si jen vyberete ze seznamu zákazníka a máte skoro hotovo. U jednotlivých jmen si můžete nastavit také individuální slevu nebo posunuté datum splatnosti podle domluvy.

Úřad práce - ilustrační foto

Lukáš Kovanda: Kdo je tady zvýhodněný? OSVČ, nebo zaměstnanci?

U příležitosti vládou zvažovaného zvýšení odvodů osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) se opět rozjela veřejná diskuse o tom, zda a jak jsou zvýhodněny. Jenže srovnávat OSVČ či živnostníky a zaměstnance je jako porovnávat jablka a hrušky. Prostě to univerzálně nejde a je třeba posuzovat věc případ od případu. Rozhoduje věk, pohlaví, kvalifikace, místo bydliště, ochota dojíždět, rodinné zázemí a mraky dalších faktorů.

Přečíst článek

U každého klienta vidíte všechny faktury, které jste mu poslali. Snadno si tak zobrazíte historii jeho nákupů, nebo zmapujete celý obchodní proces.

Propojení s účetní i bankou

Fakturační program si spojte se svým e-shopem, bankou, CRM, účetním systémem, nebo jinými aplikacemi. V programu můžete vést jednoduchou skladovou evidenci, takže na e-shopu budete mít stále aktuální nabídku a fakturu pošlete ihned po objednání. Platby se vám spárují s doklady a z CRM si snadno přetáhnete údaje o klientech.

Virtuální karta

Jak ušetřit v zahraničí? Neplatit kartou české banky

Kdo nechce při letní dovolené v zahraničí dotovat české banky, měl by zvážit služby některé z fintech společností, anebo si před odjezdem cizí měnu nakoupit ve směnárně.

Přečíst článek

Přístup do systému vytvořte i své účetní (nebo její účetní systém propojte se svým fakturačním programem). Bude mít přístup ke všem fakturám a dokladům, takže vám účetnictví zpracuje, aniž byste museli doklady posílat nebo osobně donést.

Veškeré podklady z fakturačního programu využijete i při vyplňování přiznání k dani z příjmů, k DPH nebo kontrolního hlášení.

Usnadněte si práci a užívejte si podnikání bez toho, abyste trávili hodiny papírováním. Vyzkoušejte si fakturační program iDoklad zdarma a ověřte si, že bez něj už podnikat nechcete.

Mobilní platby - ilustrační foto

Podvádět s DPH bude složitější. Přeshraniční platby za online nákupy se zřejmě budou evidovat

Poskytovatelé platebních služeb asi budou muset od příštího roku poskytovat finanční správě informace o platbách za přeshraniční internetové nákupy. Předpokládá to vládní novela zákona o dani z přidané hodnoty (DPH), kterou v úterý v úvodním kole podpořila sněmovna.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Proč by si manažeři měli více vážit svých autonomních lidí?

Cristina Muntean: Proč by si manažeři měli více vážit svých autonomních lidí?

Přečíst článek
Nezaměstnanost v dubnu 2022 klesla. Volných pracovních míst ale ubyde, varují odborníci.

Nezaměstnanost v dubnu klesla. Volných pracovních míst ale ubyde, varují odborníci

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme