Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Home Credit prodá za miliardy své podnikání v Indii

Skupina Home Credit prodá za 80 milionů eur své podnikání v Indii
ČTK
 ČTK

Skupina Home Credit, která patří české investiční společnosti PPF, prodává své podnikání v Indii. Za 80 milionů eur (téměř dvě miliardy korun) je získá skupina investorů vedená společností TVS Holdings. Transakci ještě musejí schválit indické regulační orgány, uzavřena by měla být do konce roku, uvedla firma na svém webu.

Reklama

Skupina Home Credit je mezinárodní poskytovatel spotřebitelského financování, kořeny má v České republice. Investiční společnost PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství.

TVS získá podíl 80,7 procenta, společnost Premji Invest pak 10,8 procenta. Zbytek si mezi sebou rozdělí další investoři. Indický konglomerát TVS podle agentury Reuters uvedl, že akvizice zapadá do jeho strategie budování přítomnosti v indickém finančním sektoru.

Prodej bude znamenat odchod společnosti Home Credit z Indie více než deset let poté, co tam vstoupila na trh spotřebitelského financování. Už začátkem letošního roku se Home Credit dohodl na prodeji svých aktivit ve Vietnamu zhruba za 20 miliard korun thajské firmě SCB X.

Majitelkou PPF je nejbohatší Češka Renáta Kellnerová s rodinou. Skupinu převzala, když její manžel Petr Kellner zhruba před třemi lety zahynul při havárii vrtulníku na Aljašce. PPF se nyní více orientuje na západní trhy.

InPost

PPF Renáty Kellnerové navýšila podíl v polském inPostu

Česká finanční skupina PPF se dohodla na koupi dalších deseti procent akcií polské logistické firmy InPost od společnosti Advent International. PPF tak má podíl přibližně 28,75 procenta na základním kapitálu InPostu, který provozuje samoobslužné schránky pro vyzvednutí zboží a logistická centra pro internetové obchody.

Přečíst článek

Tři roky od tragické smrti Petra Kellnera. Jeho vize už naplňují jiní

Tři roky od tragické smrti Petra Kellnera. Jaké byly jeho nejslavnější vize a akvizice? Přečtěte si jeho autentické citáty

Dnes jsou tomu přesně tři roky, kdy při nehodě vrtulníku na Aljašce přišel o život český miliardář Petr Kellner. „Zapaluju svíčku. A nejen dnes vzpomínám,“ napsal dnes na Twitteru jeho bývalý kolega Vladimír Mlynář. Miliardová kola PPF, kterou Kellner před více než třiceti lety zakládal, se už třetím rokem točí dál bez svého zakladatele. Jeho hlavní vize ale s impériem, nad nímž převzala kontrolu vdova Renáta, zůstávají. Jak šel čas s PPF i Kellnerem připomínáme jeho slovy.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme