Reklama

Colt CZ zvýšil prodej zbraní, zisk překonal miliardu

Ukázka z produkce Colt CZ Group při testech v Kanadě.
Colt CZ Group, se svolením
 ČTK

Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za tři letošní čtvrtletí výnosy 10,2 miliardy korun. Meziročně vzrostly o 34,4 procenta, zejména díky navýšení prodeje zbraní a konsolidaci výnosů Coltu. Čistý zisk zbrojařské skupiny dosáhl za devět měsíců roku 1,3 miliardy korun, nárůst ve srovnání se stejným obdobím loni činil 47,1 procenta. Vyplývá to z konsolidovaných neauditovaných finančních výsledků holdingu, které Colt CZ zveřejnil.

Reklama

Počet prodaných zbraní holding za tři letošní čtvrtletí zvýšil ve srovnání se stejným obdobím loni o 10,4 procenta na 511 424. Krátké palné zbraně byly zastoupeny z více než 57 procent, dlouhé palné zbraně z téměř 43 procent.

Hasiči likvidují požár domu v Kyjevě 8. října 2022 po ruském bombardování města.

Úspěch české diplomacie. USA a Nizozemsko zaplatí renovaci českých tanků pro Ukrajinu

Spojené státy a Nizozemsko společně zaplatí renovaci 90 českých tanků T-72B pro ukrajinskou armádu. Oznámila to mluvčí Pentagonu Sabrina Singhová. Nizozemské ministerstvo obrany uvedlo, že na renovaci českých tanků vydá 45 milionů eur (asi 1,1 miliardy korun) a Ukrajině navíc poskytne těžkou vojenskou techniku. Americká část výdajů spadá do nově oznámené vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 400 milionů dolarů (9,8 miliardy korun).

Přečíst článek

Upravený ukazatel EBITDA očištěný o jednorázové položky za devět měsíců letošního roku skupině meziročně vzrostl o 45,1 procenta na 2,3 miliardy korun. EBITDA je hospodářský výsledek před započtením úroků, daní a odpisů. Skupina za letošní tři kvartály investovala 391,9 milionu korun, meziročně o 0,4 procenta méně.

Rekordní výsledky 

Podle generálního ředitele a předsedy představenstva Jana Drahoty zaznamenal Colt CZ Group SE opět rekordní výsledky. "Meziroční srovnání pozitivně ovlivnila nejen konsolidace výnosů Coltu, ale také zlepšený produktový mix a nárůst počtu prodaných zbraní na klíčových trzích," uvedl Drahota. Stěžejní jsou pro holding trhy v Severní Americe, Asii a Evropě.

Tank Leopard 2A4 ve výzbroji polské armády

První německý tank Leopard dorazí do Česka v prosinci, další příští rok

Německá společnost Rheinmetall dodá první tank Leopard 2A4 české armádě v prosinci, zbývající pak postupně předá do konce roku 2023. Dnes o tom informovala agentura Reuters a také portál European Defence Review (EDR). Německo se rozhodlo darovat Česku 15 starších tanků Leopard 2A4 za to, že Praha podporuje dodávkami vojenského materiálu a zbraní ukrajinskou armádu v jejím boji proti ruské invazi.

Přečíst článek

Na celkových výnosech Coltu CZ se z 55,9 procenta podílely výnosy v USA. Asie se na celkových výnosech podílela 13 procenty. Výnosy dosažené na evropském trhu bez České republiky tvořily 11,1 procenta. Podíl ČR byl 8,6 procenta, Kanady 7,5 procenta, Afriky 0,7 procenta. Výnosy v ostatních státech světa činily 3,2 procenta.

Vedení Colt CZ očekává, že celkové výnosy v roce 2022 mohou dosáhnout 14 až 14,6 miliardy korun, což ve srovnání s konsolidovanými výnosy v roce 2021 představuje nárůst o 31 až 36 procent. Očekávaná výše ukazatele EBITDA by letos mohla dosáhnout tři až 3,3 miliardy korun, což by znamenalo meziroční nárůst o 38 až 52 procent.

Škoda Enyaq IV

Oživení se nekoná. Aut se stále prodává míň

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii podle Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) v říjnu pokračoval v růstu.

Přečíst článek

Colt CZ je předním světovým výrobcem ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Své produkty prodává především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Spuhr a 4M Systems.

Skupina má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v ČR, USA, Kanadě a Švédsku. Zaměstnává více než 2000 lidí v ČR, USA, Kanadě, Německu a Švédsku. Skupina je vlastněna holdingem Česká zbrojovka Partners SE ze 76,9 procenta, zbývajících 23,1 procenta tvoří veřejně obchodované akcie.

 

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme