Reklama

Komárek rozšiřuje svůj IT byznys. Přikoupil polskou Clearcode

Karel Komárek
Se svolením KKCG

Společnost Aricoma z investiční skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka koupila polskou softwarovou firmu Clearcode. Cenu transakce strany nezveřejnily. Clearcode se zabývá vývojem platforem pro internetovou reklamu a marketing na zakázku.

Reklama

„Akvizice společnosti Clearcode představuje pro skupinu Aricoma Group významný krok a dokonale zapadá do našich plánů expandovat na nové, dynamické trhy po celé Evropě. Polsko představuje jeden z největších trhů v regionu střední a východní Evropy a Clearcode zde má vynikající pozici,“ uvedl vedoucí Oddělení vývoje softwaru na zakázku ve společnosti Aricoma Digital Ludovic Gaudé.

Karel Komárek, KKCG

Komárek vsadil na umělou inteligenci z Izraele

Fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG Karla Komárka investoval tři miliony dolarů (asi 65 milionů korun) do izraelské firmy Cognni. Ta se zabývá umělou inteligencí.

Přečíst článek

Spojení s Aricomou podle generálního ředitele společnosti Clearcode Piotra Banaszczyka razantně podpoří růstové plány firmy v příštích několika letech. Být součástí skupiny Aricoma bude pro Clearcode znamenat více obchodních příležitostí a rychlejší expanzi na nové trhy a do nových odvětví, dodal.

Clearcode ve svých kancelářích ve Vratislavi a Katovicích navrhuje a dodává komplexní technologie pro programatickou reklamu a digitální marketing. Začlenění pod Aricomu společnosti umožní nabídnout klientům více služeb, zejména v oblasti zpracování dat, datové vědy a strojového učení.

socha Na horu, na Bořislavce
video

Podívejte se na nové sousoší výtvarníka Díaze, stojí na Bořislavce

Socha pojmenovaná Na Horu vznikla unikátním výrobním procesem - technologií robotické fabrikace a upraveného betonu UPHC. Dílo, které zaštiťuje Karel Komárek Family Foundation (KKFF), bylo vytvořeno pro konkrétní prostor nového Centra Bořislavka.

Přečíst článek

Reklama

Spolu se 100 odbornými pracovníky společnosti Clearcode skupina Aricoma v současnosti zaměstnává více než tři tisíce lidí v deseti společnostech a vykazuje konsolidovaný obrat 340 milionů eur, tedy asi 8,5 miliardy korun. Aricoma působí na 20 trzích. Po Avastu je v Česku druhou největší IT společností s ambicí stát se jedničkou.

Komárek je podle loňského žebříčku časopisu Forbes druhým nejbohatším Čechem s majetkem v hodnotě 117,8 miliardy korun.

PPF, ilustrační foto

Nejbohatší Češi dál masivně bohatnou, žebříček miliardářů vede Kellnerová

V Česku je nejbohatší Renáta Kellnerová s majetkem za téměř 375 miliard. V žebříčku miliardářů časopisu Forbes je devět nováčků a vůbec poprvé mu vládne žena.

Přečíst článek

Reklama

Související

Igor Mesenský, šéf M&A v KPMG

Igor Mesenský: Trh přeje prodávajícím. S čímkoli vyjdeme, máme desítky zájemců

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme