Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Podívejte se na nové sousoší výtvarníka Díaze, stojí na Bořislavce

 ČTK

Socha pojmenovaná Na Horu vznikla unikátním výrobním procesem - technologií robotické fabrikace a upraveného betonu UPHC. Dílo, které zaštiťuje Karel Komárek Family Foundation (KKFF), bylo vytvořeno pro konkrétní prostor nového Centra Bořislavka.

Reklama

Díaz uvedl, že sousoší odkazuje k historické stezce, která přes Bořislavku vedla. Výtvarník se při přípravě díla zaměřil na proces vzniku cest v minulosti. „V období, kdy jsme (...) technologie neměli, abychom bagrem prorazili cestu a potom vyasfaltovali, tak (...) jsme to vždy vytvářeli na místě, které vzniklo přirozeně přírodou.To znamená nějakým zvětráváním, vodou, ledovcem. Ty nejstarší cesty v Evropě jsou na místě ledovců,” řekl ke kořenům podoby sousoší Díaz. Konkrétně ho pak inspirovala jedna z alpských soutěsek. Díaz nicméně podotkl, že na detailech sousoší jsou patrné vrstvy odkazující k břidlici, která se nachází pod Bořislavkou.

MacKenzie Scott

Exmanželka Jeffa Bezose je jednou z největších dárkyň světa

MacKenzie Scottová, bývalá žena majitele Amazonu Jeffa Bezose- druhého nejbohatšího muže světa po Elonu Muskovi, v rozvodu vysoudila 60 miliard dolarů a dostala se do první třicítky největších boháčů. Peníze ale rozdává mnohem štědřeji, než její exmanžel. 

Přečíst článek

„Ta samotná technologie je v podstatě robotická fabrikace,” řekl pak Díaz k technologii vzniku díla. Umělec vysvětlil, že jde o postup blízký 3D tisku. „Kdy rozdíl mezi robotickou fabrikací a 3D tiskem je ve více osách. 3D tisk obsahuje tři osy, robotická fabrikace šest os,” dodal. Díaz sdělil, že díky zvolenému postupu a některým inovacím si mohl dovolit složitější tvar. Konvenční metoda, používaná ve stavebnictví a sochařství, podle něj potřebuje formy, do nichž se vkládá armatura pro to, aby - když beton ztuhne - držel pohromadě. „Toto všechno jsme nepotřebovali, protože (...) materiál, který jsme modifikovali, nám neteče. Je velice viskózní,” zdůraznil Díaz. „A díky této technologii jsme mohli tvar vystavět do podoby, která je v podstatě identická, plus minus pět milimetrů, s 3D počítačovým modelem, který následoval po těch skicách a uvažování, po návštěvě té soutěsky,” dodal.

Bill Gates během Global Investment Summit v Londýně 19. října 2021

Do půl roku bude úmrtí na covid méně než na chřipku, tvrdí Gates

Na covid bude bude již do poloviny příštího roku umírat méně lidí než na běžnou chřipku – pokud se tedy mezitím neobjeví další zmutované a nebezpečnější varianty viru. Prohlásil to čtvrtý nejbohatší muž planety, miliardář a zakladatel Microsoftu Bill Gates na konferenci Bloomberg New Economy Forum v Singapuru.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Modelka a moderátorka Eva Čerešňáková píše i knihy
video

Vánoční speciál Eva Talks: Silné ženské vzory mohou být inspirací pro všechny, říká Eva Čerešňáková

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme