Reklama

Airbnb se oklepalo z pandemie. V zisku je i díky trendu „práce z pláže“

Ilustrační foto
iStock
Petra Jansová
pej

Delší pobyty, dražší nemovitosti a atraktivnější lokality vytáhly čisté zisky americké společnosti Airbnb za poslední čtvrtletí loňského roku k hranici 55 milionů dolarů. Šlo tak o druhý ziskový kvartál za sebou. Navzdory doznívající pandemii a omezení cestování byl rok 2021 nejsilnějším rokem společnosti, uvedl server CNBC.

Reklama

Zisky Airbnb naznačují, že cestovní ruch se pomalu začíná navracet k normálu. Pandemie podle generálního ředitele Airbnb Briana Cheskyho navíc změnila preference cestovatelů, kterým společnost zprostředkovává ubytování v soukromí. 

Výraznou změnu společnost zaznamenala například v prodloužení průměrné doby pobytu. „Stále častěji zaměstnanci pracují mimo kancelář, jsou flexibilnější. Je logické, že jsme zaznamenali zvýšení poptávky po dlouhodobějších pobytech,“ přibližuje Brian Chesky pro server CNBC.

Letiště Václava Havla

Praha zmizela z mapy cestovatelů. A Češi dobývají exotiku

Turistický ruch má za sebou další slabý rok. V tom letošním ale tuzemské cestovky hlásí razantní nárůst zájmu Čechů o zahraniční dovolené, je dokonce vyšší než před pandemií.

Přečíst článek

Polovinu všech rezervací v uplynulém roce podle něj tvořily týdenní a delší pobyty. I když zájem o měsíční pobyty rostl už před pandemií, v posledním kvartále roku 2021 tento segment zaznamenal ještě razantnější růstové tempo. Měsíční pobyty tvořily 22 procent z celkové poptávky.

A podle Cheskyho bude tento segment narůstat i nadále. „Myslíme si, že lidé budou odjíždět na celé léto čím dál častěji, ještě více budou čerpat výhod flexibilní práce,“ dodal.

Reklama

Pandemie přinesla i další změnu. Trend levnějšího ubytování v menších bytech je passé. Cestovatelé vyhledávají domy v dražších lokalitách, a to jak v Evropě, tak i Severní Americe, což zvyšuje i průměrnou denní sazbu, za níž je nemovitost rezervována. 

Louis Vuitton

Luxus podraží. Louis Vuitton přeceňuje zboží kvůli vyšším nákladům

Francouzský prodejce luxusního zboží Louis Vuitton ve středu celosvětově zvýší ceny, píše agentura Reuters. S jakou razancí zdraží, se zatím neví. Záležet bude na druhu zboží. Největší světová módní značka tento krok odůvodňuje zvýšenými výrobními i přepravními náklady.

Přečíst článek

staveniště, pozemek

Ceny pozemků trhají rekordy. I ty vzdálenější od měst zdražuje zájem spekulantů

Zdražování nemovitostí v Česku ani v závěrečném loňském čtvrtletí neustalo. Nejvyšší cenový růst postihl pozemky, které meziročně zdražily o 23,2 procenta. Na vině jsou zastaralé územní plány měst, které živí spekulativní nákupy pozemků od nich vzdálených. Vyplývá to z HB Indexu sestavovaného Hypoteční bankou.

Přečíst článek

Reklama

Související

ulice Na Příkopě Praha

Štěpán Křeček: Česko je zpět na mapě cestovatelů. Počet zahraničních hostů roste astronomicky

Přečíst článek
Itálie, ilustrační foto

Italové po covidovém debaklu vyhlíží dobrou turistickou sezonu. Nevadí, že Rusové nepřijedou

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme