Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Airbnb se stahuje z Číny. Neustálo domácí konkurenci

Airbnb, co-founder and CEO Brian Chesky
ČTK
 ČTK

Americká společnost Airbnb, která poskytuje ubytování v soukromí, se v létě stáhne z čínského trhu. Firma si podle zdrojů ponechá v zemi pobočku, aby se mohla soustředit na cesty Číňanů do zahraničí.

Airbnb formálně zahájilo podnikání v pevninské Číně v roce 2016. Čelí rostoucí konkurenci domácích hráčů. Podle zdrojů CNBC bylo podnikání v poslední době už nákladné a provozně složité. Problémy pak ještě zhoršila pandemie covidu-19.

Všechny nabídky v pevninské Číně - od ubytování v soukromí po zprostředkovávání zážitků - Airbnb do letošního léta stáhne. Zaměstnance o tom bude informovat v úterý ráno.

Přestože se do podnikání v Číně zapojil i spoluzakladatel Airbnb Nathan Blecharczyk, představovaly pobyty v zemi za posledních několik let přibližně jen procento celkových příjmů společnosti.

Akcie Airbnb letos spolu s celkovým výprodejem technologických titulů klesly o více než 30 procent. Při dnešní ceně přes 112 dolarů za akcii se ale stále obchodují výrazně nad svou cenou z primární veřejné nabídky (IPO) v roce 2020, která činila 68 USD.

Airbnb, co-founder and CEO Brian Chesky

Pracujte, odkud chcete. Do kanceláře už vás nikdy nutit nebudeme, oznámila Airbnb zaměstnancům

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává krátkodobé ubytování v soukromí, oznámila svým zhruba šesti tisícům zaměstnanců, že mohou už nastálo pracovat na dálku. Informoval o tom list The New York Times (NYT).

Přečíst článek

Louis Vuitton

Rusové si již luxus nekoupí. Končí tam Louis Vuitton i Gucci

Krátce po vypuknutí konfliktu se luxusní móda a doplňky staly oblíbeným cílem ruských boháčů. Snažili se utratit co nejvíc rublů, než ruská měna spadla o desítky procent.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme