Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Stanislav Šulc - informace o tématu

Smršť rychlých zpráv o propouštění ve velkých firmách nebere konce

Stanislav Šulc: A je to tady. Všichni propouštějí

Aktuální výsledková sezona přináší jednu poměrně znepokojivou informaci. Všude se propouští. Bez ohledu na dosavadní úspěchy, zisky, byznys model, napříč sektory i zeměmi. Propouštějí velké firmy i startupy. Co to znamená? Došly prachy.

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Miliardový pád IPC ukazuje, že Češi pořád nechápou pojem zodpovědnost

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Úterý ne, tak možná středa? Jak se čeká na schvální bitcoinových fondů

Přečíst článek
Bývalý český prezident Miloš Zeman

Stanislav Šulc: Občan Zeman pronesl projev. Nemá co nabídnout, ale nebezpečný zůstává

Přečíst článek
Premiér ČR Petr Fiala (ODS) a ministr financí Zbyněk Stanjura

Stanislav Šulc: Proč Fialova vláda zvyšuje daně? Ostatní řešení by byla bolestivější

Blíží se 1. leden a spolu s ním také největší změny v daních za poslední dekádu. Důvodů pro to má vláda opravdu dost. Nicméně fakt je i ten, že měnit daně je oblíbená disciplína všech vlád. Přitom právě daně by měly být stabilním základem fungování společnosti.

Přečíst článek
Guvernér ČNB Aleš Michl

Stanislav Šulc: Inflace 7,3 procenta dál motá hlavu ekonomům. Pokles sazeb ČNB spíš oddálila

Již tuto středu odstartuje týden, během něhož zasednou po celém světě centrální bankéři. A budou rozhodovat o tom, s jakou měnovou politikou zakončí svět 2023. Obecně se očekává, že ve většině významných ekonomik zůstanou sazby na stávajících úrovních. Výjimku tvoří latinsko-americké státy, Norsko a také Česká republika. Rozhoupou se radní ČNB ke snížení sazeb? O jakých poklesech se spekuluje? A jak se na tom podepsala dnes zveřejněná inflace ve výši 7,3 procenta?

Přečíst článek
Lukáš Vašek, zakladatel pekárny na croblihy

Stanislav Šulc: Pád koblihárny Oh Deer Bakery ukazuje na nelidskost dnešního malého podnikání

Populární koblihárna vznikla teprve v roce 2017. V pátek 15. prosince budou její pobočky zavřené. Zakladatel a majitel neukočíroval tlak, který přinesl úspěch. Předal řízení firmy dál. A po roce úspěšný projekt končí. Malý příběh ukazuje velké problémy současného podnikání.

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Elektřinu chceme všichni. Bordel, který přináší, ale nechce nikdo. Jaderný odpad nemá v Česku řešení

Kam s ním? Z otázky budoucnosti úložiště jaderného odpadu se stává významné politikum. A je to tak dobře.

Přečíst článek
Louisianský řetězec rychlého občerstvení Popeyes otevřel na Václavském náměstí svou první českou pobočky

Stanislav Šulc: V Praze a Brně se otevírá jeden podnik za druhým. Jsou ale Češi ochotni pustit chlup?

Česko zasáhla nákupní horečka. Alespoň to vypadá podle toho, kolik nových obchodů, restaurací, bister a dalších provozů se v posledních týdnech otevřelo. Je to známka optimismu, že konečně bude líp? Nebo je to nedocenění statistik, které jasně ukazují, že Češi šetří?

Přečíst článek
Počet podvodů na webu roste

Vánoce přinášejí novou vlnu kyberútoků. Podvodníci opět zneužívají značku České pošty a dalších přepravců

S blížícími se Vánoci roste počet pokusů o internetový podvod. Zločinci zneužívají toho, že lidé mají objednány dárky z mnoha e-shopů a využívají služby přepravních společností typu České pošty, DHL a dalších. Právě značky a vizuální identity těchto firem se nyní stávají dalšími oběťmi podvodníků. Je proto potřeba neustále kontrolovat webové adresy, na nichž se uživatelé pohybují.

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Češi už zase budou slavit, že sousedovi chcíply dvě kozy

Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo připravit novelu zákoníku práce. Jedním z navrhovaných ustanovení bude také možnost zjistit, kolik berou vaši kolegové. A když to na stejné pozici bude výrazně víc, budete mít právo se zeptat, proč. Dobré úmysly tentokrát zastírá fakt, že půjde jen o další růst závisti ve společnosti, které nevadí, když trpí, hlavně když vedle trpí víc.

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Elon Musk zpoplatněním Twitteru ukazuje cestu českému školství

Elon Musk ode dneška testuje revoluční novinku. Ve dvou zemích budou muset uživatelé platit 1 dolar ročně. Za to nedostanou vůbec nic, kromě toho, že budou moci zcela normálně „tweetovat“. Jde o symbolickou částku, která Muskovi vynese hodně peněz. Totéž by přitom mělo zkusit i české ministerstvo školství u vysokoškoláků.

Přečíst článek
Premiér Petr Fiala (ODS) a vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Stanislav Šulc: Kdo nic nedělá, nic nezkazí. To by si občas měla připomenout vláda Petra Fialy

Vládní opatření na vyvážení dopadů inflace se občas opravdu nepovedou. Aktuálně to v přímém přenosu můžeme sledovat u návrat spotřební daně na předválečnou úroveň. Akt, který vynese stamiliony do státního rozpočtu, dokázal ještě něco jiného: další zpomalení poklesu inflace.

Přečíst článek
Stanislav Šulc: Pedagogická komora se zlobí, že vláda chce šetřit na dětech. Pravda to ale není

Stanislav Šulc: Pedagogická komora se zlobí, že vláda chce šetřit na školách. A není to vlastně dobře?

Pedagogická komora zveřejnila průzkum mezi deseti tisíci učiteli a dalšími pracovníky ve školství. Ti prý souhlasí s tím, že je potřeba přinejmenším zahájit stávkovou pohotovost kvůli tomu, že vláda chystá snižování peněz pro školství. Šéf komory vydal tiskovou zprávu, v níž popisuje výsledky šetření mezi členy komory. Není na čase se tedy ptát, jestli za vynaložené peníze dostává stát adekvátní službu?

Přečíst článek
Reklama

News box

Největší evropská automobilka Volkswagen bude vyvíjet levné 🚗 elektromobily, aby mohla lépe konkurovat čínským výrobcům. Cílem je vyrábět elektromobily pro evropský trh v ceně kolem 20 tisíc eur (přes 493 tisíc korun). Světová premiéra je plánována na rok 2027. Automobilka se svým oznámením přišla poté, co začátkem měsíce zkrachovala jednání o spolupráci na tomto projektu s Renaultem.
Do české muniční iniciativy už přispělo 15 zemí Evropské unie a Severoatlantické aliance přes 1️⃣,6️⃣ miliardy eur (39,5 miliardy korun), řekl před dnešním jednáním o bezpečnosti s evropskými státníky v pražské Kramářově vile premiér Petr Fiala (ODS).
Společnost T-Mobile koupí téměř všechny mobilní operace amerického regionálního operátora United States Cellular, včetně zákazníků a obchodů, a 30 procent jeho aktiv v oblasti spektra. Hodnota transakce činí 4️⃣,4️⃣ miliardy dolarů (99,8 miliardy korun). Oznámil to dnes T-Mobile.
Česká televize v přípravě rozpočtu na příští rok počítá s variantou, že bude muset omezit výrobu premiérových pořadů o 40 až 45 procent. Na výrobu pořadů přitom například letos plánuje v rozpočtu vynaložit téměř 2️⃣,6️⃣ miliardy korun, řekl Radek Konečný z tiskového oddělení.
Průměrný hrubý měsíční výdělek absolventa vysoké školy magisterského a inženýrského stupně je o 17 600 korun 📈 vyšší než u středoškoláka s maturitou. Pokud má zaměstnanec dokončenou bakalářskou úroveň vysokoškolského studia, vydělá v průměru o 10 tisíc korun více než ten, kdo ukončil střední školu maturitou. Vyplývá to z aktuálního zjištění portálu Platy.cz mezi několika tisíci respondenty. 
Obezita sice není nakažlivá jako chřipka, nicméně splňuje parametry nemoci jako třeba 📈 vysoký krevní tlak. Je to nemoc s výraznou genetickou složkou podmíněná do velké míry životním stylem. V rozhovoru, který ČTK poskytla Akademie věd ČR (AV ČR), to řekl Petr Zouhar z Fyziologického ústavu AV ČR. 
Ukrajině se podařilo 👍 stabilizovat frontu v Charkovské oblasti, uvedl ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov. V rozhovoru s agenturou Reuters také řekl, že Rusko má nyní na Ukrajině a v její blízkosti 500 tisíc vojáků a chystá se tento počet navýšit o dalších 200 tisíc až 300 tisíc. Kyjev podle Umerova už velmi brzy dostane první západní letouny F-16.
Společnost Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada koupí za 1️⃣,9️⃣6️⃣ miliardy dolarů (44,4 miliardy korun) divizi sportovního vybavení americké firmy Vista Outdoor. Americký podnik o tom dnes informoval v tiskové zprávě. 
Neudržitelnost penzijního systému představuje podle premiéra Petra Fialy (ODS)  zásadní zátěž pro Česko. Je třeba zajistit, aby důchodové pojištění nezkolabovalo, řekl ministerský předseda po dnešním zahájení mimořádné sněmovní schůze svolané z koaličního podnětu k úvodnímu kolu debaty o sporných širších změnách v penzích.
Inflační očekávání spotřebitelů v eurozóně minulý měsíc 📉 klesla na nejnižší úroveň od září 2021. Spotřebitelé podle výsledků průzkumu Evropské centrální banky (ECB) v dubnu předpokládali, že spotřebitelské ceny v eurozóně se v příštích 12 měsících zvýší o 2,9 procenta, zatímco v březnu počítali s tříprocentním růstem.
Reklama
Reklama
Doporučujeme