Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

právníci - informace o tématu

Cesta do pekla je dlážděna zákazem započtení

Kristýna Faltýnková: Cesta do pekla je dlážděna zákazem započtení

S občanským zákoníkem, kterému právníci pořád říkají nový, žijeme již deset let. Ovšem některé novinky se do praxe dostávají až nyní. Musely dozrát. Jednou z nich je ustanovení o zákazu započtení nejistých či neurčitých pohledávek.

Přečíst článek

Prominentní profesoři měli zpronevěřit 26 milionů dolarů. FTX žaluje rodiče Sama Bankmana-Frieda

Přečíst článek
Bývalý americký prezident Donald Trump

Trumpovi právníci hrají o čas. Hlavní líčení chtějí posunout na rok 2026, přečíst musí miliony stránek obžaloby

Právníci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek navrhli soudkyni duben 2026 jako termín hlavního líčení ve federálním procesu ohledně exprezidentovy snahy zvrátit výsledky posledních voleb hlavy státu. Žádost zdůvodnili mimo jiné „masivním" množstvím dokumentů, které musí projít. Prokurátoři žádají termín dlouho před prezidentskými volbami v listopadu 2024. Soudkyně Tanya Chutkanová by o věci mohla rozhodnout do konce měsíce.

Přečíst článek
EU schválila nová pravidla pro kryptoměny. Co z toho vyplývá?

Právníci radí, jak se vypořádat s novými pravidly pro kryptoměny

Nový díl podcastu Právo k Ranní Kávě se věnuje digitálním aktivům, kryptoměnám a decentralizovaným financím, pro což si moderátor Martin Frolík do studia pozval kolegu z PRK Partners Viktora Kolibu, specializujícího se právě na uvedenou oblast.

Přečíst článek

Advokátní kancelář PRK je mezi finalisty soutěže Chambers Europe Awards 2023

Advokátní kancelář PRK Partners, která byla opětovně vybrána mezi pětici nejlepší právních firem v České republice, se stala finalistkou soutěže Chambers Europe Awards 2023.

Přečíst článek

Právníci z PRK: Udržitelnost je příležitost i u nás, nejen na Západě

Pro tradiční právní firmu PRK Partners není princip ESG trend, ale realita na trhu, která se projevuje také v právním poradenství. Právníci jedné z největší kanceláří na českém trhu oceňují nejen to, že tato oblast otevírá nové právní aspekty, ale také umožňuje spojení a s velmi zajímavou komunitou těch, kteří se na udržitelnost zaměřují. „Když děláte právo proto, abyste se dozvěděli, jak funguje naše společnost, ESG je k tomu fantastická příležitost,“ uvádějí Marek Procházka, zakládající partner kanceláře, a koncipient PRK Partners Jaroslav Seborský.

Přečíst článek
Reklama

News box

Tropická ⛈️ bouře jménem Alberto se dnes přehnala jihozápadem Mexického zálivu. Mexické úřady hlásí tři oběti silných dešťů, informuje agentura AP. Jedná se o první bouři z letošní hurikánové sezóny, která má být podle meteorologů velmi rušná.
Osmnáctimilionový Ekvádor zasáhl ve středu celostátní výpadek ⚡ proudu, který způsobil chaos v odpolední dopravní špičce. Vláda vysvětlila několikahodinový blackout poruchou přenosové sítě, do jejíž modernizace předchozí vedení země neinvestovalo, informovaly tiskové agentury.
Dohoda mezi Ruskem a Severní Koreou podepsaná ve středu stanovuje, že obě země bezodkladně vynaloží všechny dostupné vojenské prostředky na 🤝 pomoc partnerovi v případě války. Podle agentur Reuters a AP to dnes uvedl Pchjongjang ve svém prvním vyjádření po jednání ruského prezidenta Vladimira Putina se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. 
Kanada se rozhodla zařadit íránské revoluční gardy na 📜 seznam teroristických organizací. Oznámil to ve středu kanadský ministr pro veřejnou bezpečnost. Tento krok umožní Ottawě zmrazit majetek elitních jednotek teokratického režimu či soudně stíhat jejich členy, uvedla agentura AFP.
Reklama
Reklama
Doporučujeme